Červen 2017

Prázdninyyy!

30. června 2017 v 14:07 | Klár - 16 let. |  Deníček
Ahojte zlatíčka! :)

Nejprve bych se Vám chtěla omluvit, že se Vám nezobrazují mé fotky, co přidám do článku. Mě se ukazují a nechápu proč Vám ne. Jestli někdo víte, co s tím, tak mi napište prosím do komentářů. děkuji :)

Od dneška mám konečně prázdniny! Ani nevíte, jak jsem se těšila na ten úžasnej spánek a odpočinek. Také konečně budu mít více času na své koníčky a přátelé. A především - na blog. Dva měsíce zaslouženého volna.. já si to snad ani neuvědomuji, jak jsem celý rok běhala sem a tam.

A jinak můj týden? V pondělí jsem byla v Motole, aby mi řekl specialista , jak to s mýma kolenama bude. Budu mít další operaci teď 17.7. Budou to o dost větší řezy a budou mi posunovat čéšku. Také mi řekli, že moje čéška je dost zdeformovaná (na nejvyšším stupni 4) a kus mi na obouch chybí. Neříkám, že mě to neštve, ale už nějak jsem se smířila, že nikdy nebudu moc v pořádku chodit. Dá se to něčím zlepšit, ale nikdy už ne úplně opravit.

V úterý jsem byla s kamarádem dopoledne, byly jsme se projít, dali si lambrusco a pak na chvilku k němu domů a poslouchali songy. Odpoledne jsem jela za Lukášem a byla tam nějak do 9, povídali jsme si a pak jsem jela domů. Ve středu jsem ráno jela k Lukášovi, který měl jít pak do práce, tak jsem odjela a po chvilce mi napsal "dneska nemám jít do práce" :D A tak jsme byly spolu celý den až do noci.

Ve čtvrtek jsem si jela ráno pro vízo, kde se stala jedna supr věc. Dali jsme sraz s kamarádkou, ale trošku jsme se ještě opozdily a před náma nám odjelo poslední metro, protože další nejezdily (někdo skočil do kolejí..). Tak jsme jeli jen na florenc (od florence do českomoravské to nejezdilo) a tam jsme koumali jak pojedeme až zahlásili "už jedou metra". Přijeli jsme okolo půl 9.. vzali vízo a zas šli. Já jela za Lukášem. Byly jsme na obědě (na nejlepším kebabu evr), jinak jsme byly doma.. a večer jsme jeli k nám. Prošli jsme se ke karlově mostu a jeli domů. Koukali na filmy a bylo nám hezky.


A dnes? Jsem se krásně vyspala a teď budu taky krásně a pořádně uklízet :D nechápu, jak tak rychle dokážu udělat bordel, ale kdyby jste viděli můj stůl, postel a židle.. moje oblečení je opravdu všude. Budu dnes i vyhazovat nějaké obečení, roztřídím si nějaké věci, vyhodím nějaké sešity, utřu prach (který je all day od zas*aných dělníků).. prostě se to pokusím to tady dát dohromady :D a odpoledne jdu s kamarádem ven a pak jedu za Lukášem do práce :)

jedna fotka ze včerejška :)

Co vy zlatíčka? Co bylo na vysvědčení? :) Já dělám dva reparáty, protože mam N..:/ tak snad jste na tom lépe :)


Jak mě píchla včelka a jak jsem skončila s prací

24. června 2017 v 13:24 | Klár - 16 let. |  Deníček
Ahojte :-)
Vítám Vás u nového článku a tentokrát opět u deníčkového. Než se rozepíši, tak všem přeji krásný, slunečný den. Užijte si ho pořádně! Na koupáku, opalováním, sportem.. čímkoliv! :-)

V pondělí jsem byla ve škole jen na jednu hodinu a pak jsme se šli s kamarádkou a jedním klukem podívat do obchodů, něco nakoupit a pak jsem měla sraz s přítelem se kterým jsem se taktéž vydala nakupovat, ale už jen jako jeho doprovod. Po nákupu jsem jela ke své doktorce a pak jsme s přítelem vyzkoušeli něco nového. Půjčili jsme si kola, která máte rozmístěné různě po Praze (Olomouci, brně, ostravě apod.) a tak jsme si to zaplatili na 3 hodinky a vydali jsme se na krásnou 6kilákovou jízdu. Více o rekolách brzy v článku :)

V úterý a ve středu nic moc zvláštního opět nebylo, jen jsem byla po škole s přítelem v práci a rozváželi jsme jídlo. Bylo to strašně fajn. Večery jsem se učila na zkoušku, kterou mi učitelka stejnak neuznala, takže moje 6 hodinové učení látky se moc nevyplatilo. Jo a byla jsem se ve středu sama projet na kole a bylo to úžasný!

Ve čtvrtek jsem odešla ihned po TPP a šli jsme s kamarádkou a její sestřenkou na kola. Najeli jsme asi jen 2,5 km, protože se holky často zastavovali, fotili a tak dále.. ale jinak to bylo také krásné. btw. jo dvě fotky mám také pro ukázku :D


#bojzanovétělo

20. června 2017 v 22:08 | Klár - 16 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Ahojte! :)
Vítám Vás asi po sto letech opět na mém blogu. (ok, 7 dní, ale i tak je to docela dost). Dnes mám pro Vás článek asi jiný než na které jste zvyklí, ale ráda bych začala trošku makat na své postavě. Zhubnout na svou milovanou padesátku a trošku mít své břicho a zadek k světu. Sestavila jsem pár věcí, kterých se musím vzdát nebo jednoduše - vykašlat se na ně. Některé budou těžké, některé těžší a některé i jednoduché.

V této sérii určitě budu pokračovat a budu sem přidávat videa podle kterých cvičím, jak jím, jak sportuji, moje změny, výsledky a tak dále. Už jsem začala minulým týdnem trošku "sportovat" a byla jsem si na hoďku zaplavat a teď 3hoďky na kole. Ráda bych začala i bruslit, proto si teď ěnkdy v nejbližší době budu kupovat brusle, protože mi jsou jaksi malé a pak budu věčně někde v háji :D. Zatím spokojená a snad to vydrží i nadále.


PŘESTAT KOUŘIT
NEJÍST TOLIK FASTFOODY A JINÉ HNUSNÉ TUČNÉ JÍDLA
JÍST VÍCE A PRAVIDELNĚ, NE JEDNOU ZA DEN A MALINKO!
CVIČIT ASPOŇ 3X DO TÝDNE, JINAK KOLO, BRUSLE, BĚH APOD.
VÍCE POHYBU (PROCHÁZKY..)
VÍCE SPÁNKU
MÉNĚ SLADKOSTÍ A SLADKÝCH NÁPOJŮ

docela dost jsem přibrala za poslední půl roku a ráda bych to bříško trošku shodila dolů:-)

Jdete do toho také? I jen do začátku nějakého sportování nebo jen zdravého jídla. Budu moc ráda! :-)


Radosti a zklamání #1

13. června 2017 v 15:52 | Klár - 16 let. |  Deníček
Ahojte :)
Vítám Vás u nového formátu článků. Napadlo mě, že bych Vám mohla každý měsíc psát o mých zklamání a radostí z uplynulého měsíce. A zeptat se Vás jestli by jste i s tím chtěli deníčkové články a nebo spíše jen tyhle radosti a zklamání? Napište mi prosím, jak by Vám to nejvíce vyhovovalo, děkuju :-).

Chtěla bych v tomhle článku shrnout posledních pár měsíců, co mě potěšilo a co mě naopak zklamalo. Začala bych asi něčím, co mě od začátku roku nejvíce poznamenalo a to je přestup na jiný obor. Zezačátku jsem se bála, jestli nebudou stejní, jak v předchozí třídě, ale jelikož tam byla kamarádka, která semnou chodila na základku, tak ěm seznámila a myslím si, že máme hezké vztahy ve třídě. Od doby, co tam jsem se cítím líp a od té doby jsem se ve spoustě věcech hrozně změnila. Cítím, že jsem úplně jiná a nejen já jsem si toho všimla. Není to úplně ke špatnému, ale od doby přestupu mě tam zná moc dobře ředitelka, výchovná poradkyně, obě zástupkyně.. no, začalo to pěkně.

Píchla jsem si piercing! Moji největší radostí bylo, že jsem si konečně zašla do salónu a píchla svůj vysněný piercing. Ačkoliv je to taková hloupá dekorace, tak jsem byla s ní opravdu spokojená. Překonala jsem samu, protože se bojím jehel a já to dala! A pak přišlo zklamání. Vypadl mi v noci pierc a pomalu mi to zarůstalo a já neměla odvahu to propíchnout znovu, ačkoli to nebylo úplně zarostlé.


Pak tu jsou maličkosti, které mě potěšilo. Poprvé v solárku, více pohybu, více času na sebe a na moje koníčky, na lambusco s přáteli, navštívení měst, kam jsem chtěla..(o tom bude určitě článek)


Moje první zkušenost ze solárkem #1

9. června 2017 v 11:46 | Klár - 16 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Ahojte :)
Vítám Vás u nového článku a tentokrát to bude o mé první zkušenosti v solárku. Jelikož nemám momentálně úplně čas se někde 2 hodiny opalovat, abych nebyla jak stěna, tak jsem delší dobu přemýšlela o solárku až jsem tam zašla. Šla jsem tam s přítelem, protože jsem taková stydlivka, že sama se mi tam nechtělo jít.

Přišli jsme tam a milá slečna nám vysvětlila vše okolo. Že ze začátku je lepší zkusit menší faktor (turbo 500), ale zkusili jsme turbo 600. Řekla nám jak se vše spouští, jak často tam chodit ze začátku a jak rychle se opálíme. Byla jsem ráda, že to nebyla nějaká zaprdlá ženská, kterou by obtěžovalo nám něco vysvětlit, ale holčina, která nám to s radostí vysvětlila a měla s náma dementy trpělivost.

Ze začátku je fajn tam chodit 2x do týdne, aby si kůže zvykla na solárko, protože ihned neuvidíte žádné pokroky. Po 3 návštěvě by jste už měli vidět jak se začíná kůže ztmavovat a pak to půjde lehce a budete moct chodit 1x za dva týdny.

(chtěla jsem Vám to nějak vyfotit, tak snad Vás to nějak nepohoršuje, doufám :D)

Dali jsme si to na 10 minut. upřímně jak jsem do toho vlezla, tak jsem se trošku strachovala (nekoukejte na nezvratný osud, protože v tom solárku mě to docela děsilo i jen z filmu, heh). Jen jsem si lehla, byl to příjemný teplý a studený vzduch, tak jsem si o mnoho lépe připadala než na sluníčku, protože nemám ráda když na mě hodně paří sluníčko. Proto je i lepší volba solárka nebo aspoň pro mě. Je to kratší, rychlejší a kdo nemá rád velké vedro (slunit se hoďku, dvě na sluníčku) , tak tohle je právě pro Vás.


Já odešla s přítelem spokojená, protože jsme viděli pár náznaků i přítel, který se dost špatně opaluje a je bílejší jak stěna. Doporučuji aspoň na odzkoušení než to budete odsuzovat. Samozřejmně není to nejzdravější, určitě je lepší sluníčko, ale Těm, kteří nemají úplně rádi dvouhodinové opalování u sluníčka a nemají tolik času se slunit, tak tohle vřele doporučuji :).

Byly jste někdy v solárku? Příjde Vám to lepší jak normální opalování? Určitě dejte vědět do komentáře :)


Místa, kam bych se chtěla podívat.

6. června 2017 v 8:00 | Klár - 16 let. |  Ostatní
Ahojte! :)
Dnešní článek bude o místech, kam bych se moc ráda podívala. Budou to většinou samá známa místa, ale ráda bych se s Vámi podělila o místa, které bych ráda procestovala a možná i ěnkde strávila delší dobu.


TOSKÁNSKO
Nemůžu se nabažit té krajiny, té přírody.. krásy. Věřím, že tam by byl odpočinek pravým odpočinkem. Nádherná místečka, které bych moc ráda prozkoumala a nabíjení pozitivní energie. Ráda bych se procházela po těch nádherných kopcích..


Hallstat

Další nádherné místečko a krásně u vody. Kdybych mohla aspoň pár dní bydlet u vody, u krásného výhledu.. každý den se tam jít koupat a mít okolo sebe tak nádherně, tak si připadám jak v ráji.Levadulová pole ve Francii
Tohle je takové místo "dream". Už od malička jsem obdivolala a koukala na fotky levandulových polí s otevřenou pusou. Řekněme, že bych si splina dětský sen. Jen se procházet, nasávat tu krásnou vůni levandulí..Co mi pomohlo na migrénu?

4. června 2017 v 17:45 | Klár - 16 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Ahojte :)
Vítám Vás u nového článku. Dnes bych chtěla trošku pomoct migrénikům, kteří nevědí co rady. Bohužel tím trpím také, ne úplně často, ale 3-4x do měsíce. Nevěděla jsem co s tím, protože mě to vždy v jeden den chytne a táhne se to semnou až únavou nepadnu. Přibližně mi to trvá 8-10hodin, což není úplně málo a našla jsem pár tipů, co mi pomohli a které by mohli pomoct i Vám.

Prášky
Některým pomáhají i léky. Časem pokud to máte častěji, tak si na ně zvyknete a už dál nepomáhají. Mě když už to přestalo pomáhat, tak jsem si brala 2 až 3 prášky ibalginu a sice mi nepomohli na bolest, ale rychle jsem usnula a po probuzení bylo lépe. To bych radila ale lidem, kterým nevadí prášky a který jsou na to více odvážní.


Horká koupel
Četla jsem na internetu tipy od nějakých holek a psali, že když si napustíte horkou vanu, tak se vám o dost více uleví a nebude to tak strašné, tak jsem si ji napustila a byla v ni půl hodiny. Nějakým zázrakem mi pomohla a mohla jsem normálně dělat spousty věcí bez ostrých bolestí v hlavě. O dost se ta bolest utlumila.


Ledový obklad
Vemte si nějaký menší ručník, kapesník, cokoliv co můžete namočit a dát si na čelo. Natočte si hodně ledovou vodu a každých 5 minut měňte. Když to budete dělat nějakou tu chvilku, tak do hodinky by Vám mělo být lépe. Co ale ještě dost pomáhá je, když si dáte studený obklad za krk. Více se prokrvíte a bolest bude rychle ustupovat.

Procházka
Když už jsem opravdu neveděla co rady, tak jsem zkusila jít na čerstvý vzduch. Procházela jsem se pomalu, v klidu přírodou a nevím jak, ale běhm chvilky bolest naprosto zmizela a i únava!

Vypněte vše okolo sebe a zhasněte!
Dalším tipem je, vše vypnout, ať neslyšíte absolutně žádné zvuky (televize, hudba apod) a zhasněte ať Vám žádné ostré světlo nepálí do očí - i mobil. Lehněte si - nejlépe bez žádného polštáře a když už, tak jeden a nějaký hodně malý a ležte se zavřenýma očima. Dost to pomáhá a uklidní Vás to.

Snad Vám některé z těchto tipů pomůže. Určitě Vám brzy napíši další článek na tohle téma. Trpí někdo z vás častou migrénou?