Listopad 2016

Fotografie pejsků

29. listopadu 2016 v 22:21 | Klár - 15 let. |  Fotografie
Ahojte:)
Dnešek byl hrozně únanej den. Doktorka ráno, škola, brigáda a domů.. byla jsem strašně promrzlá, chodila jsem (doslova) jak kripl. Nohy jsem vůbec necítila.. dneska jsem byla opravdu jak mrtvola.
Dneska je tu rychlý článek jen se třemi fotkami, protože bohužel nemám čas moc fotit, ale chtěla jsem, ať tu po delší době nějaké fotky zase jsou. O víkendu jedu do Rakouska, takže se těšte na mnoho fotek:-).


Shrnutí týdne #39

27. listopadu 2016 v 19:57 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojte:)
Zase konec víkendu, to tak strašně rychle utíká až mě to opravdu děsí. Tenhle víkend byl docela náročný, takže mi to přišlo z celého víkendu jako pár hodin?..achjo, chci víkend minimálně na týden:-).


Celý týden proběhl víceméně v pořádku. V pondělí jsme se normálně učili a v úterý jsme jeli na exkurzi do sklárny, čístičky a ke kontejnerům. U odpadních čističek mi nebylo nejvíc příjemně, protože to tam dost odporně páchlo (až ke zvracení a to nepřeháním) a ještě vidět ty hnusy.. nejvíc se mi to líbilo ve sklárnách a dostali jsme i dárek (teda kterej jsme si zaplatili, heh).

Ve středu a ve čtvrtek jsme měli praxe, ale ve středu jsem nebyla, protože jsem měla opět problémy s koleny a tak jsem šla až ve čtvrtek. Bylo to docela fajn, ale hlavní chod.. no řekněte jestli jste si někdy dávali dohromady šunkofleky a rizoto. Byly obě jídla moc dobré, ale dohromady to bylo zvláštní.

V pátek jsem hned po škola letěla domů a hned šla spát. Málo jsem spala, tak jsem to dospala a večer koukala na green lantern. V sobotu jsem se probudila, uklidila a jela si pro létáčky ohledně mé nové brigády. Jela jsem s nimi domů a pak za přítelem. Povídali jsme si, mazlili se.. a na 5 jsem jela na rosvícení stromečku s kamarády. Pak jsme si skočili ještě do KFC na kyblík pro jednoho a domů do teplíčka. S mamkou jsme koukali na 7 krkavců.

STUDIUM V ZAHRANIČÍ

24. listopadu 2016 v 22:22 | Klár - 15 let. |  NÁZOROVKY
Ahojte:)
Dnes tu mám článek o studiu v zahraničí. Jelikož jsem nad tím dost často přemýšlela, tak mě napadlo na to udělat článek, kde vypíšu, co si o tom myslím, zda-li je to dobrá volba nebo ne apod. Snad se vám bude článek líbit:-).

Co si celkově o tom myslím?
Tak když jsem nad tím už přemýšlela, že bych do toho šla, tak určitě kladný. Je tam pár negativních věcí jako je odloučení na nějakou dobu od rodiny, přítele, přátel, známých lidí a najednou přijedete někam, kde neznáte žádné lidi, neznáte to místo.. absolutně nic, ale na druhou stranu je to podle mého skvělá zkušenost. Poznáte spousty lidí, co nejsou z vaši rodné země, nová místa každým dnem a hlavně i jak probíhá v (třeba?) Anglii vyučování. Má to spousty pozitivních věcí, i když jsou někdy chvíle naprd a vzali si k sobě ty nejbližší.

Je to dobrá volba nebo ne?
Tohle je asi úplně absurdní otázka, protože každý se musí rozmyslet sám. Podle mého je to dobrá volna kvůli zkušenostem, ale podle někoho to může mít jisté nevýhody - odloučení, nenalezení práce, málo peněz, špatné vyžití, necítění se dobře v jiném prostředí apod.

Obory, které mě zaujali?
Tak jelikož studuji obor hotelnictví a turismus, tak jsem si vybrala dvě školy, které se pohybují v oboru hotelnictví, pohostinství a hotelový managment. PRVNÍ ŠKOLA, DRUHÁ ŠKOLA. Opravdu moc se mi líbí jejich programy, typ vzdělávání a celkově je to něco dost přínosného a zajímavého.

Snad se vám článek líbil, nemám bohužel moc času se tolik rozepsat, ale snad aspoň tohle vám zaujme. Budu moc ráda za vaše názory ohledne studia v zahraničí:-).


HOMOSEXUÁLOVÉ

23. listopadu 2016 v 17:46 | Klár - 15 let. |  NÁZOROVKY
Ahojte,
Dnes tu mám téma, které je často rozebíráné a odsuzované.Setkávám se čím dál tím častěji potkávám s lidma, kteří odsuzují lidi, co jsou na stejné pohlaví. Kteří se s tím nedokáží smířit, příjde jim to jako hnus, špína, nechutnost a nelidskost. Jaký na to mám názor já?

Mám jednu zkušenost s tímhle a ráda bych se s vámi o ni podělila. Začala jsem chodit s jedním klukem, který byl hrozně milý, hodný, vypadal jako kluk, mluvil jako kluk a celkově bych nic nepoznala. Táhli jsme to spolu něco přes měsíc, když jsem se dozvěděla to, že je to holka, ale chovala se jako kluk a i tak se brala. V tu dobu jsem udělala něco, čeho dost lituju, ale nevěděla jsem co mám dělat a tak to ukončila. Jelikož jsem na kluky, tak mě to zaskočilo a nevěděla jsem co dělat. Teď se s tou holkou bavíme a i se tomu zasmějeme.

Mamka měla kolem sebe vždy spousty homosexuálů, takže jsem byla na ně zvyklá a vůbec mi nevadili a takový pohled na to mám stále. Ty lidé jsou normální, akorát jim prostě vadí druhé pohlaví. Není nikdé psáno, že ZÁKON je o tom, že mohou být ve vztahu pouze oboje pohlaví.

Je to přirozené a mě to příjde i hezké, když se nebojí to ukázat všem a stále drží spolu. Je to obrovský nátlak od lidí, takový, jaký si nedokážeme ani představit. Ty lidi jsou denně uráženi, fyzicky napadeny a psychicky bezmocní. Proč těm lidem to neusnadnit a chápat to? Je sice normální ve většině, že holka a kluk sobě prostě patří, ale někdo má rád něco jiného a více je to přitahuje. Láska je láska, tomu nikdo nezabrání a my by jsme se měli naučit to respektovat.

Máte kladný nebo záporný názor na homosexuály? Napište svůj názor, nebudu vás odsuzovat - jsem ráda, když se vyjádříte opravdu tak, jak to vnímáte:-).


ODSUZOVÁNÍ LIDÍ?

22. listopadu 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  NÁZOROVKY
Ahojte.
Dnes tu mám další téma do názorovek. Je to o posuzování lidí bez jakéhokoli znání. Celkově odsuzování lidí nemám v oblibě, protože neví, co si ten člověk prožil, co třeba ani neudělala ta osoba.. je toho mnoho. Bohužel se s tím setkávám hodně často.

Když jsem nastoupila na střední, tak tam byla jedna starší holka, co si myslela, že ona je nejlepší a všichni kolem ni hovna, naprosté nicky. O mě říkala, jaká jsem hrozná kráva, že ji příjdu vypatlaná a tak dále. Neznala mě, ale "soudila mě". Řekla o mě něco i když mě neznala, neznala jaká jsem, jakou mám povahu, absolutně nic a jen nadávala, pomlouvala a urážela.

Pochopím, když někdo někomu příjde nesympatickej, ale aspoň se ho zkusí trošku poznat než soudit ihned. Až ho pozná a bude opravdu taková kráva, tak suď, ale jinak mi to příjde jako naprostá hloupost a nechápu takové lidi. I z toho, že někdo něco řekne, že se stalo a přitom třeba ani nestalo a hned se s ní nebaví. Pro ěm osobně je tohle faleš a nechutnost.

Jak na vás působí takové lidi? :)


Pravidlům říkám NE

21. listopadu 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  NÁZOROVKY
Ahojte:)
Vítám vás u nového článku a opět to bude do projektu. Tentokrát - názorovky. Dnešní téma bude patřit něčemu, co nenávidím a ani se podle toho nechovám - a to jsou pravidla.

Hrozí mě, jak se většina lidí snaží být úžasná a dokonalá podle pravidel. Neměli by jste pít, neměli by jste kouřit, zkusit trávu, vykašlat se jeden den na školu a jít si užívat.. asi si řeknete, že to kazí zdraví nebo zanedbáváte školu, jenže když furt budete dělat vše podle toho, co máte dělat, tak to bude vypadat asi takhle - Ráno vstanete, obléknete se, uděláte své potřeby, půjdete do školy, tam strávíte x hodin něčím, co vás možná nebaví a nebo vás nic ani nenaučí, příjdete domů, budete se učit do večera a jdete spát. Nebo jste celý den v práci a to každý den.. neužíváte si života, nic -.

Nechci říkat, aby jste dělali sam nepovolené věci nebo tak něco, ale pokud se budete řídit opravdu tak jak chce STÁT, tak brzo budete upracované ovce, které nikdy nevýjdou z davu, nikdy si ten skvělý život, který žijete jen jednou absolutně neužijete. Neříkám ať uděláte věci ze kterých skončíte další den v pasťáku nebo ve vězení, ale věci, které se bojíme dělat a nikdy jsme je neudělali. Nějaké bláznivé, střešťěné.. podle mého je život o riskování, chybách, užívání si.. než být další ovce našeho státu.Tetování?!

19. listopadu 2016 v 20:20 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojtee..
Tak a další týden je úspěšně za námi. Někdy se dívím, jak rychle to letí! Už je půlka listopadu a za chvilku roční výročí s přítelem, moje 16-té narozeniny, víkendový výlet do Rakouska, se školou do Drážďan, vánoce a silvestr.. není to nějak moc věcí najednou? A hlavně na mě moc rychlý.

Celý týden byl úplně skvělý a užitý. Hlavně jen na 3 dny školy, za což jsem byla hodně ráda, protože jsem se chtěla vyspat (což ani moc ne, thankss) a užít si trošku volna, chybělo mi to. Ve škole nic moc nebylo, až na to, že jsem si zkazila chemii a v pondělí mám zkoušení, takže se budu šprtat co nejvíc.

Ve středu to bylo super, od 9 a o hodinu méně + jsme za ten den měli minimum učitelů, takže takovej volnej den ve škole. Pak začlo volno a já upřímně za čtvrtek nic skoro nedělala. Odpolko jsem byla sice venku, ale max. na hodinu, jinak doma s čajem a s knížkou. Ve čtvrtek s kamarádem a na chvilku s přítelem a další den s přítelem jsme si povídali v parku a přemýšleli o tetování.

Dneska jsem byla od rána do večera s přítelem, koukali jsme na filmy, váleli se, papali a povídali si. Byl to hrozně krásný a po dlouhý době i oddechový den. Škoda, že pršelo, protože jsme měli jít v plánu na Divokou Šárku, ale řekla jsem si, že jestli zítra bude pršet, tak na to kašlu a jdeme. Lukyn bude mít stopro radost, hah. A teď večer koukám na HP a budu vymýšlet něco na blog:-).

A o čem jsem vám chtěla říct, že další týden jdu na tetování. Nebudu teď mluvit na jaké, protože i vám to chci nechat jako překvapení. Jediný, že to bude na žebra a že se docela bojím, hah.
Jo a btw. zítra jdu na "pohovor" do KFC.

a blázen s copánkama, uaaah.

A co váš týden zlatíčka? Mám chuť si něco počíst, tak pište:-).


Paletka na obočí - USHAS

17. listopadu 2016 v 13:35 | Klár - 15 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Ahojte:)
Dnes je tak krásně a teloučko, že půjdu odpoledne něco nafotit na Náplavku a přemýšlím, že bych ještě něco podnikla (teda kromě úklidu pokoje:D). DOufám, že si takoé volno žijete pěkně:). A než začnu se vším, tak vám sem hodím recenzi na jednu paletku na obočí.


Kupovala jsem si ji za 39kč,- protože jsem narychlo nějakou potřebovala, ta má mi došla a až včera jsem si objednala. Obal vypadá velmi jednoduše a elegantně, nic přehnaného. Moc se mi ten obal zalíbil.

A teď jakou má pigmentaci. Je to spíše pro lehké vyplnění obočí, když chcete jednoduchý a lehký look, ale nic výrazného na co jsem byla dost zvyklá. Vypadá to ale moc pěkně , protože to pak nevypadá jako přehnané líčení. Je to vkusné a dlouho to vydrží. Já jsem s ní plně spokojená a doporučuji na 100%.


Jinak používám paletku od Rimmelu. Jakou paletku na obočí používáte vy?


Recept - Špekáčky na černém pivu

15. listopadu 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Recepty
Ahojte:)
Dnes tu mám další jednoduchý recept. Je to hrozně dobré, neznám tohle jídlo příliš dlouho, ale jak ho mamka udělala poprvé, začala jsem ho dělat také.. je moc dobré:)

Opět to není má fotka. Bude až tak u 4-5 jídla.. promiňte.


Ingredience
Kečup
Cibule
Černé pivo
Špekáčky
Chleba

Postup
Špekáčky nakrojíme a měsíčky (půlky) cibule vložíme do rozkrojených špekáčků. Do misky si dáme třičtvrtě kečupu a nalijeme půlku černého piva. Smícháme a polijeme s tím všechny špekáčky. Čtvrtkou piva ještě polejeme špekáčky a rozházíme zbytek cibule kamkoliv chceme (po špekáčcích). Dáme péct na 200° po 20 minutách na 180°. Mezitím po 10 až 15 minutách lijeme po špekáčcích pivo. A pak servírujeme s chlebem.

Další jednoduchý recept je na světě a hlavně.. výborné jídlo!


Shnutí týdne #38

13. listopadu 2016 v 12:12 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojte:)
Dnešní článek bude po delší době klasické shrnutí každého dne v týdnu, tak mi napište jaký formát máte raději. Jestli tento každodenní nebo prosté shrnutí všeho:)

Pondělí
Vůbec se mi nechtělo do školy. Zaspala jsem a absolutně nic nestíhala, byla jsem ráda, že ve škole jsem byla jakžtakž včas. Ten den jsme psali test z tpp (technologie přípravy pokrmů) a i ct (informační a komunikační technologie) z tpp mám za 5, protože i když jsem napsala z otázky pouze jen 2 slova ze 3, tak je to celé špatně.. když si sakra někdo nevzpomene, je v háji jako já. Pak to ICT. Znáte to, dkyž máte pocit, že ej to všechno skvěle napsaný, máte radost a pak zjistíte že vůbec? Nebo něco jo, ale nevím. 3-4 to jistí.

Úterý
Tak rychlej den, ve škole jsem moc nebyla. Hned druhou hodinu jsme měli tělák a hráli badminton (snad to píšu dobře) a chtěla jsem odpálit míček (nebo jak se tomu říká?) a jedna holčina také, srazili jsme se a já po té operované noze uklouzla a spadla na to druhé koleno.. tak jsem jela poliklinu a je to sice jen naražené, ale jak mám bohužel problémy s koleny, tak to není úplné vončo. Takže úterý bylo fakt top.

Středa
Jsem byla místo praxí doma aspoň na jeden den a byla jsem dost naštvaná. Chtěla jsem vám natočit videa, jenže se mi vybil foťák a já nemohla za boha najít nabíječku až asi po 4hodinách, články jsem nestihla, čekala jsem u obvodní snad milión let kvůli blbému razítku a naplánovali mi rehabilitace úplně na nic. Zbytek jsem radši prospala.. byla jsem afkt vytočená z toho dne, nic moc pozitivního teda nebylo.

Čtvrtek
Jsem šla už na praxe, ať moc nezameškávám. Byla to makačka.. dělali jsme jídlo na raut a obalovali 450 řízků. Já s jedním klučinou jsme dělali hlavní chod, který byl rychlý (pro nás kuchaře) a pak jsem obalila třeba.. 100 řízků. Nejhorší byl ten úklid, náš mistr to chce uklizení, ale ne úplně do detailu.. jenže on musel jít někam vařit a tak nás měla na starost jedna přísná mistrová. 10x jsme ji volali a 10x nám našla nějakou chybu v kuchyni.. umírala jsem bolestí na ty kolena a ona mě chce zabít asi :D. Po praxích jsem jela k příteli, protože od školy bydlí asi 10 minut. Šla jsem se k němu vysprchovat, protože nám neteče teplá voda a bude až v pátek. Pak jsme chviku byly spolu a jeli domů. Zbytek dne jsme byla doma:).

Pátek
Byla jsem fakt hrozně ráda, že bude víkend. Když jsem přišla do školy, tak jsem byla ještě raději -měli jste pouze jen 4 hodiny ze 6. Pak že zase ne, ale naše třídní to vyřešila (ojej). Jinak jsem ve škole hledala moji peněženku, ale nikde neni.. takže už je ztracená :(.
Odpoledne jsem jela k příteli a pak ke mě, protože mám dát na opravu svůj notebook (konečně!), protože ten, který teď mám si táta bere do práce a já nejvíc dělám něco na noťasu večer. Pak jsme šli do mekáče a pak domů. A jelikož jsem měla od půl 7 "praxe", tak jsem šla brzo spát.

Sobota
Jsem byla pd půl 7 na praxích, kde jsem byla na place i v kuchyni. Bylo to docela náročný, heh. Po praxích jsem šla na hoďku k přítelovi a pak jela domů a spala, hah :D Večer přijel přítel a koukali jsme se spolu na HP :-).

Neděle
Ráno mě probudili psy.. ten štěkot, myslela jsem, že je zabiju. Už hrozně dlouhou dobu jsem se pořádně nevyspala a už nevím, co mám dělat.. věčně nevyspaná, bez energie..
No jinak dnes budu dělat odpoledne na blogu, chtěla bych napsat ěnjaké články a nějaké své nápady vypsat na papír a pak i do článku. Večer půjdu s přítelem na jídlo a pak k nám:).

Aktuální fotka O:)


A tady jedna z praxí, když jsem kuchař :)

Co váš týden zlatíčka moje? :)