Srpen 2016

Shrnutí posledních dní.. proč nemám čas psát články?

30. srpna 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojteee!:-)
Hned pro začátek bych vám ráda napsala, proč nemám tolik času na články - brigáda. Volala jsem na brigádu celá nadšená z toho, že bych mohla mít supr brigošku a vyšla mi! Psala jsem, že udělám samostatný článek, ale to jsem zavrhla, takže ve zkratce něco o tom napíšu, hodím pár fotek a tak.

Je to brigáda v Zoologické zahradě s koňma. Než začnete psát, jak jsou týrané, tak počkejte, ok? Ráno příjdu, vydrhnu je, vyčesám, dáme jim vodu, seno a pak je osedláváme a jedeme buď ke slonům nebo k dětské zóně, kde s dětmi jezdíme. Jsme tam 8 hodin cca a jdeme do stáje, kde je odsedláme a dáváme jim speciální granule + mrkve a seno. S těma koňma se zachází jakžtakž dobře, ne nejlíp, ale jde to. Mám 500 za den + sem tam nějaké ty dýška.

Příjdu domu úplně vyčerpaná a jsem ráda, když si dám vanu a vidím postel. Lehnu, jsem chvilku na mobilu. zkouknu kousek nějjakého filmu či seriálu a jdu spát. Minimálně v 10 už jsem tuhá, hah. V poslední době jsem docela dost unavená a jsem tam skoro furt, což těch 10-11 hodin tam jsem a skoro furt chodím, sluníčko.. no vyčerpá to. Nic moc nestíhám, ani jít ven s kamarádkama či kamarády.. stíhám občas jen přítele, který tam semnou občas i chodí, aby mě viděl, ale zas si nemůžu úplně stěžovat.. byla jsem ráda, že se nějaká brigáda naskytla, aspoň tahle. Už jen chvíli a budu mít klid juhůůůů..

Jinak už zítra je škola.. bože. Já nevím. Nevím jestli se těším nebo ne, spíš mi to je fuk, ale divím se, jak rychle to uteklo..první prázdniny, co jsem na chatě byla dohromady asi.. 6 dní? Ale poprvé, co jsem viděla tolik různých míst, památek a koupališť.

Shrnutí prázdnin = byly skvělé. Myslela jsem, že se vůbec nestačíme uvidět s přítelem, ale viděli a bylo to super. Jen byly časté dohady, které mi moc den nezlepšovali, ale převáželi hezké chvíle, což je hlavní. I ten pracovní srpen byl super a užila jsem si ho:-).


Nakonec jedna fotka z koupáku s kamarádkou:-)

Co vaše prázdniny?


Tipy na výlety/prochajdy a tak #projekt2

28. srpna 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  VÝLETY
Ahojtee:-)
Dnes tu mám další tipy na výlety, prochajdy a tak, tak se vám snad budou líbit. Je to už jen pár tipů:-)

Věž Beroun


Když někam jedu, tak hned něco vidím a musím tam jít. Věž jsem viděla a řekla jsem si, že jdu hned a jen za dvacku. Krásný výhled na kopce a na celé náměstí.. je to strašně veliké :D

Beroun


Kdžy už budete v Berouně, tak stojí za to se podívat různě po něm. Jsou tam trhy, spoustu obchůdků a hrozně moc restaurací. Doporučuju jít na pizzu, která je hrozně veliká a hrozně levná. Takže 100% doporučuju!

Tak tohle byly všechny tipy na výlety.. snad se vám líbili :-)


Tipy na výlety/prochajdy a tak #projekt

27. srpna 2016 v 10:43 | Klár - 15 let. |  VÝLETY
Ahojtee:-)
Dnes tu mám tipy na výlety a jelikož jsem teď moc nestíhala, tak potřebuju to zkrátit min. do 3 článků, tak tady bude více tipů na článek a v dalším také. Snad se vám tyto místa budou líbit, nejsou jen z Práglu:-)

NáplavkaJsou tam krásné procházky, můžete si zajít na jídlo, na pití.. popít s kamarádama. Je to super místo na odreagování a kolem je vše hrozně pěkné, zbožňuju to tam.


Recenze na knihu "Zdraví z babiččiny lékárny"

20. srpna 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Ahojte:)

Dnes tu mám recenzi na skvělou knížku, která se nehodí jen maminkám nebo tatínkům, ale i vám. Mě osobně to zaujmulo až moc. Budu ráda, když si recenzi přečtete, nebylo to zrovna na chvilku psaní. Dala jsem si záležet, tak snad se vám bude líbit. :-)Brigáda, články, škola | 18.8

18. srpna 2016 v 14:20 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojtee..

Ze začátku bych se chtěla omluvit za neaktivnost na mém blogu. Našla jsem si brigádu, která mě trošku víc vytěžuje a po práci jdu na hoďku ven a domů hned spát. Když mám volno (což je minimálně), tak jsem buď venku nebo se doma válim a dospávám to. Mrzí mě, že teď blog zanedbávám, ale pokusím se dnes nějaké aspoň předepsat. Mrzí mě, že články, které jsem vám chtěla vydat asi nevydám, tak snad to výjde v září, hehe. O brigádě vám teď ve zkratce řeknu, že je to s koňma v Zoo. Více se dozvíte později - i o té samotné brigádě, jaká je, co tam dělám vše apod.

Další věc co mě děsí je, že za 14 dní je už škola. Vždy jsem se o prázdninách nudila a chtěla co nejrychleji opět mezi lidi, takže i do školy jsem se těšila (a pak ji i proklínala, hah). Teď se divím, jak rychle to uteklo a jak rychle bude opět škola, sice jiná ale bude. Až skončím s brigádou, tak bych nejradši brala ještě týden nebo dva volna hah :D.


A jedna fotka na závěr z bazénu:-)

Jo a jinak jsem teď v neděli byla poprvé v bazénu na letňanech a bylo to hrozně super. Byla jsem nadšená! Jo a takly jsem si objednala něco z parfums.cz a wayfarer, takže se těšte :-)

A co vy?:-)


Deodoranty, které mi hodně napomáhají v létě.

12. srpna 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Jo, bohužel jsem ten typ, co se docela potí a vedro je u ni v háji, doslova. Našla jsem si dva nejlepší deodoranty, který mi dost pomáhají.

Tento deodorant jsem objevila asi před půl rokem a od té doby mám na pár hodin klid. Krásně voní po aloe a dlouho drží. Nikdy jsem neměla v ruce deodorant, kterej by mi opravdu pomohl a furt bych se nepotila. Hlavně mi příjde praktičtější než sprej. A stojí minimum - do 75kč,-.


Budete si asi říkat "pánskej" deodorant? Panebože, co je to za holku? Ale mě pomáhá a i krásně voní. Pánskej je silnější proti potu a to mi je bližší. Nechci tim říct, že nějak moc smrdim a potim se jak prase, potím se jako normální člověk ale ty ostatní shitský deodoranty mi pomůžou jen na 10minut? Ale tenhle je boží zázrak a drží v pohodě celej den. (díky za tenhle vynález, heh). Za mě určitě jakýkoliv deodorant, který nesmrdí a pomáhá. Hlavní je, že mi aspoň něco zabírá :-).

Vyzkoušela jsem jich spoustu, ale jen dva mi vyhovují. Co vám? Nemáte nějaké tipy? :-)
Snapchat vs instagram

10. srpna 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Ostatní
Nevím jestli to víte, já jsem to do včerejška teda nevěděla a upřímně mě to ani nezajímá, ale spíš mě překvapilo to řešení x lidí. Pokud to nevíte či se o to nezajímáte, tak snadpchat je na focení fotek a posílání přátelům a instagram udělal něco skoro stejného. Můžete se fotit a dávat to rádoby na my story". Mě osobně to příjde jako velké kopírování, ale stále zůstávám u snapu, protože mi příjde blbost přejít na něco jiného či dokonce používat obě aplikace. Instagram je pro mě pouze na postování fotek a tím to hasne.

Co mě mnohem víc zaráží je to, že to řeší snad každej člověk na týhle planetě. Se tak koukám na snap a tam každej snap o tom instagramu a ptání se "poraďte, co mám používat? Tohle nebo tamto? Nebo oboji???" a hrozně mi to vadí. Je to za prvé jejich věc, co používají a co jim víc vyhovuje a za druhé si asi myslí, že to všechny zajímá? Ok, daj tam jeden snap o tom, ale třeba 10 videií je podle mě už.. na hlavu, dost.

Udivuje mě, že lidi víc zajímá, kdo co ukradnul aplikacím než nějaké horší pohromy. Musela jsem se k tomu vyjádřit, protože mě to fakt nasralo. Všude jen o tom mluví, píšou, že člověk už radši vše vypne a kašle na to. Chci se kouknout od moji oblíbené youtuberky na video, ale začne mluvit o tomhle a vypínám to. Vadí mi to, otravuje mě to.. kdyby to řešilo aspoň méně lidí, ale fakt to řeší snad každej a mě z toho začíná hrabat.

Co si o všem myslíte vy?


Další projekt nebo spíš "challenge"?

8. srpna 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Ostatní
Sama nevím, jak mě to napadlo - četla jsem na nějakém blogu, že týden něco dělala a bum nápad byl an světě. Napadlo mě, že bych každý týden mohla dělat nějaké nové věci. Vysvětlení = na jeden týden bych si dala určité téma, které bych celý týden dělala a na další týden zas jiné a opět bych ho plnila. Napadlo mě, že by to mohla být pro mě docela challenge :D. Napsala jsem si pát témat, ale určitě budu moc ráda za vše nápady a tipy! Čim víc, tím líp :-) Proč si nevyzkoušet vše?..:D

Jíst celý týden pouze zdravě
Cvičit denodenně min. 30 minut
Točit denodenně vlogy (tohle je pro mě extra challenge s mojí leností :D)
Každý den objevovat nějaké nové místa a pořídit z toho hromadu fotek
Ochutnávat nové jídla (tím myslím i ty nechutné věci jako třeba červy a tak)
Každý den zkouknout min. 1-2 filmy (v poslední době nedokážu se kouknout na nějakej film, po chvilce vypínám, tak proč to nezkusit.. filmový maraton?)
Příprava na střední (eh?)

Tyhle témata nebudou na 2-3 týdny, ale nadále a to je ten účel. Abych si mohla pár týdnů spestřit. Budu ráda, když ,mi do komentáře napíšete toto - 1) Nějaké tipy, co bych mohla zkusit a za 2) Co z toho, co jsem napsala mám vyřadit? Co by vás prostě absolutně nebavilo a nebylo to pro vás challenge. Děkuju! :-)

Novinky, shrnutí a taak.

6. srpna 2016 v 11:33 | Klár - 15 let. |  Deníček
Čautee:)
V poslední době jsem se cítila báječně. Spousty věcí mě mile překvapilo a potěšilo. Ale některé i pěkně naštvali. Třeba to, že přestávám vidět i na blízko (kdo neví, mám brýle na dálku, ale ne že by se mi rozmazávali dálky to zas ne). Podle mě od té doby, co mám ten hroznej počítač a obrazovka je taková.. rozmazaná a já do toho musim čumět jak pako, abych něco přečetla nebo nevím (?).

Teď něco pozitivnějšího. Včera jsem byla na první rehabilitaci a hrozně se mi líbila. Dělali jsme některé cviky, co jsem dělala z fyzioterapeutkou v Motole a některé byly pro mě nové. Pak jsem byla na takové dřevěné věci, která byla ze zhora rovná a dole do koule (na rovnováhu, nevím, jak se tomu říká :D) a nakonec jsem šla na rotoped na 10 minut. Upřímně mě pak boleli obě kolena jak něco.

Jinak se mi stala suprčupr věc a to, že jsem měla dostat od kamarádky nový mobil a tak jsem si řekla, že ten starý HTC si nechám bokem kdyby náhodou a co se mi nestalo? HTC mi spadl a displej v píči.. ale funguje no. Tak ho mám schovanej a momentálně mám Huawei p8l lite a udělala jsem na něj video.. jestli budete chtít, tak ho vydám :-).

A poslední věcí, že za chvilku do školy. Na střední. Bože už se to blíží a já mám strach jak nějaká malá holčina. Bojim se tam jít, co tam budou za lidi a tak.. docela se toho obávám :D A taky jaké to tam bude. Vyučování, učivo a tak. (nebojte, den před nastoupením na sš vám napíšu dlouhý článek třeba na 2x A4, jak mám strach apod:-) ).

Jo a děkuju za komentáře u předchozího článku, moc mě potěšilo, že jsem tam viděla spousty milých komentářů a vyjádření.:-)Nic nového se upřímně neděje.. jen maličkosti. Co vy a vaše prázky?


Knižní TAG

4. srpna 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Ostatní
Dnes tu mám knižní TAG. Někdy v minulosti jsem ho už dělala, ale promazávala jsem články a tak mě napadlo po roce (cca?) ho udělat znovu.

1. Máš doma určité místo pro čtení?
Ano. Miluju čtení v teploučké postýlce a v klidu.

2. Záložka nebo náhodný kus papíru?
Jak kdy. Většinou se mi všechny ztratí, že to založím účtenkou, kusem papírového kapesníku (čistým samozřejmě).. no, mohla bych pokračovat dál.

3. Můžeš přestat číst kdekoliv chceš nebo musíš dojít ke konci kapitoly, na konec strany a podobně?
Většinou dojdu ke konci stránky a zavřu to a někdy až do konce kapitoly.

4. Můžeš číst během puštěné televize nebo zapnuté hudby?
Ne. Nemůžu číst během jakéhokoli ruchu či zvuku. Neodkážu se soustředit.

5. Jedna kniha nebo více knih najednou?
Zásadně jednu.

book, stairs, and hipster image

6. Píšeš do knih?
Líbí se mi obrázky, kde jsou podtržené slova či věty.. nebo tam mají zápisky, ale já osobně to nedělám :)

7. Jakou knížku máš rozečtenou?
Harry Potter a tajemná komnata

8. Jak nacházíš nové knihy ke čtení?
Většinou přes různé blogy a mám seznam jak něco :D zajímalo by mě, kdy si všechny koupím.

Tohle by bylo celé :) Jak by jste odpověděli vy? :)