Červen 2016

Tipy do blogování #1

30. června 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Jsem blogerka už 4roky a setkala jsem se spousty věcma a nabrala nové zkušenosti, chtěla bych sem sepsat pár věcí, které je fajn při zakládání blogu či rozjíždění ho :-).

  • Zvolte chytré jméno vašeho blogu. Zažila jsem už tolik ne zrovna inteligentních jmén, že jsem to absolutně nechápala. Nechápala jsem, jak si tam někdo může dát "nufiiiq" apod. Pak akorát ty lidi na váš blog nechodí, znám to z pohledu svého a pár lidí.


  • Design. Doporučila bych vám udělat pro začátek buď nějaký lehký nebo použít nějaký ze šablon. Hlavně NE nějaké přeplácané s xxx reklamama, odkazy, popisky.. je lepší, když si to uděláte přehledné, rozdělíte si rubriky nějak, aby jste jich neměli třeba 30..

  • Když už máte založený blog a udělaný design, tak jak na články? Každý má nějaký svůj osobitý styl psaní, ale co by bylo fajn je pravopis. Pište si jakýmkoliv stylem psaním (tedy.. normálním ne "Čauky lásky, jen sem se vám chtěla ozvat a zase čusýýýk:--******), ale hlavně pravopisně dobře. Kdokoliv na váš blog klikne a uvidí tam tyto chyby, jde ihned pryč. Je lepší si to napsat ve worldu nebo wordpadu / nebo TATO stránka vám pomůže. A také nepiště několik článků denně. Je lepší jeden každý den nebo ob den než 10 článku za jediný den.

  • Určete si o čem chcete psát. Jestli pouze o jedné dané věci - kosmetika, hry, fotografie nebo s větším zaměřením. Je to jedno, jaké to je pro okolí, ale je lepší si to uspořádat nějak tak pro sebe.

  • Kupte si nějaký zápisník pro plánování článků. Když jsem ho neměla, někdy jsem vůbec nevěděla na jaký den co mám psát a co vůbec psát. Teď si mohu svoje nápady sepsat na papír a pak ho zrealizovat. Většina nápadů mám když jsem venku nebo někam jedu, tak si beru zápisník s sebou a pak vím, co a kdy jsem chtěla napsat. Je to dost velký pomocník při blogování. (pokud s tím samozřejmě nechcete hned seknout nebo tak) A samozřejmě to je inviduální, mě osobně to dost pomáhá.

Určitě bude ještě nějaký článek o tomto tématu, snad se článek líbil a určitě napište své další tipy do komentářů! Budu jen a jen ráda:-)


Ukončení stuidia, konec školního roku, prázdniny, neaktivnost.. a další operace?

28. června 2016 v 8:00 | Klár - 15let. |  Deníček
Čauteee:)..

Nevím proč, ale klasické shrnutí mě nějak už nebaví. jednou za čas jo, ale teď jak nejsem ve škole a tak, tak mám raději takovéto shrnutí všeho za poslední dobu a že toho je fúra :D.


Začnu asi koncem školního roku. Bože, jak jsem si minulý rok a začátkem prvního půl roku v devítce říkala, jak chci už pryč a teď brečim jak želva, že odcházíme. Ten poslední půl rok jsme se hrozně sblížili, užili si tolik srandy.. prostě mi budou ty dementi chybět. Nebyla jsem dřív úplně oblíbená, měla jsem na sebe narážky.. a teď je to nějak divný. Sem tam je ta nějaká pošťuchovačka, ale je to o mnoho lepší.. proč až teď? I tak jsem ráda, že neodcházíme ve zlém.. ale už jen na 2dny.. bože!

Dále co k tomu navazuje je ukončení studia na sš. Úplně nevím, jak to zvládnu.. a tam je přísná absence a nevím, jak mi úplně umožní měsíc být doma, protože jsem se bavila s kamarádkou a ona kvůli operaci opakovala ročník, protože neměla dostatek známek apod. Je mi přednější zdraví, ale stále moc do toho nechci jít.. rok být doma pak dělat sš do 20, prostě raději bych ji měla už v 19nácti no :D. Stále nad tím tak uvažuju.. další rok bych aspoň mohla ještě jednou zkusit tu fotografickou a víc se připravit.. ale prostě jsou tam furt nějaké mínusy a plusy.

Chtěla bych se taky omluvit za menší neaktivnost. Poslední dobou se to táhne jako šnek.. nemám noťas (který snad už tento týden budu mít opravený) ani čas, někdy náladu.. a když už chci, tak nějak jsem zvyklá na ten noťas a upřímně mi dělá velký problém psát na tom starým. Nějak to tenhle týden ještě dám, ať toho tu máte co nejvíce a pak zas můj miláček.

A co prázdniny? Vůbec nevím. Chtěla jsem si je naplno užít, různě někam jezdit a tak, ale vůbec nevím, co bude dál, ale přítel se mi to snaží hodně zpříjemnit a to mě hrozně nabíjí energií. Takže se možná někam dostanu :-).

Jinak mě čeká v září další operace (taky důvod ukončení studia) druhého kolene. Bohužel mi řekli, že se mi to může zas nahnout a měla bych už mnohem větší řez a to by se léčilo hrozně moc dlouho, že žiju s doufáním, že ne. Už teď brečim, že nechci tam v září. Neměla jsem ráda nemocnice, tak normálně, ale po těch 5 dnech tam.. už tam nechci, heh.

Jo a jinak bych chtěla udělat online chat. Na fb, wa, viberu.. cokoliv. Tak kdyby někdo měl zájem, tak dejte vědět. Kdyby bylo víc lidí, kdo ano, tak bych to udělala:-).

Zas jsem na vás vychrlila milión informací, ale já se tak ráda vykecávám ze všeho.. no někdo mě musí už zastavit :D

Co vaše nějaké novinky? :-)


9 let na základce.

26. června 2016 v 20:20 | Klár - 15let. |  9 LET NA ZŠ.
Dnes tu mám další projekt, ale v jednom článku. je to o mých 9 letech na zš. Nevím jestli to bude úplně rozsáhlé, ale pokusím se!

Začalo to první třídou, kde první třídy byly rozdělené do A. a B. Já byla B a měla jsem strašně skvělou učitelku. Tale učitelka byla dost upřímná a veselá, pamatuju si to až teď. Vždy chtěla masírovat záda, tak jsem si nebrala prac. sešity, abych se nemusela učit a masírovat ji :D Pak si ještě pamatuju, jak jsem měla dostat další poznámku a já si lehla na zem, začala brečet a kopat okolo sebe, abych ji nedostala :D

Tu jsme měli až do druhé třídy. Ve 3 se A. a B. spojilo do jedné třídy. Spousty lidí odešlo, protože rodiče nesouhlasili s velkým počtem, ale nakonec nás je do teď 30 :-). Tuhle učitelku jsem neměla moc ráda. Byla hrozně divná, nikdy se neusmívala, chodila jak nějakej trotl, neuměla nás zkrotit a ani nic nikdy naučit. V ten rok jsem našla svojí nejlepší kamarádku, kterou mám až do teď. Pamatuju si, jak jsme třeba sledovali jeden školní pár :D Furt jsme chodili na záchody a sledovali je z oken. Tu učitelku jsme měli do čtvrté a pak jsme měli jednu moc "skvělou" učitelku. Ta byla hrozně namyšlená a přísná, hrozně nám nadávala a byla hrozně sprostá :D Až teď po 4 letech jsem si ji trošku oblíbila.

Zpátky doma?

24. června 2016 v 12:35 | Klár - 15let. |  Deníček
Čaukyyy!

Tak dnes jsem se konečně vrátila z nemocnice. Věřte nebo ne, ale bylo to docela utrpení už po 2 dnech. Jak jsem byla ještě sfetlá všim možnym, tak jsem furt brečela, že chci už domů, heh

V pondělí jsem přišla, celé odpoledne tam byl semnou přítel a další den jsem už v 8 šla na sál. Trvalo to kolem 2 hodinek a pak zpátky na pokoj. Hned potom, co mě tam dali jsem se probudila, a za chvilku přijela mamka s přítelem. Bolesti byly velké kvůli hadicím, co jsem měla v kolenu a ani infuze nepomáhali. Další den to furt ještě bolelo, ale už jsem začala cvičit s fyzioterapeutkou a šlo to, nebyl to úplně nějakej výkon, ale šlo to. Přítel pak přijel a byl tam semnou až do večera s kamarádem. Ve čtvrtek mi sundali hned ráno dren a to bylo úleva. Celou noc jsem nespala, protože jsem nevěděla jakou polohu mít, aby to nebolelo.. a do toho jsem furt chtěla zvracet a když už jsem usla, tak najednou nademnou stál doktor a říká "ti to vyndám jo" a najednou bolest jak prase :D Byla to úleva vám říkám. Pak přišla fyzioterapeutka a už to šlo o dost líp, to koukala i mamka. Zkoušeli jsme chodit i po schodech, což docela šlo, ale furt jsem si pletla jakou mám dát dřív :D a ten den jsem začala chodit i bez berlí..

Závěr tohodle je, že jsem to zvládla a že dělám větší pokroky než jsem si myslela, jsem vážně happy :-) a konečně doma.. kdyby jste viděli, co tam bylo za drbny.. no konec. (když se mrknete na tenhle odkaz, tak vám tam jako první vyjede fotka s nohou.. mně sem bohužel na starým počítači nejde dát fotka)
No a teď jdu oběhnout pár blogů. Úplně mi to chybělo :D
Co vy a váš týden? :-)

Nemám noťas?

19. června 2016 v 18:12 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojteee:)..

Chci se moc omluvit, že jsem nic nepsala, ale jsem jaksi bez noťasu. Chtěla jsem si vymazat jedním tlačítkem fotky, hudbu apod. a dostala jsem se až k odinstalování celého windowsu.. takže teď čekám, kdy to budu mít hotový. Mrzí mě, že od pondělka jsem se neozvala, ale na tomhle počítači, co to píšu.. jsem ráda, že vůbec šlape. Je to ještě rta stará bedna :D

V pondělí jsme jeli se třídou na výlet do Louňovic pod Blaníkem (snad to píšu správně) a bylo to super. byly tam hrozně skvělé vztahy mezi lidma, což se mi líbilo.. jen škoda, že to tak moc není ve třídě. Ale o tomto výletu se budu rozpovídávat jinde. Vrátili jsme se v úterý a pak jsem byla hodinku s přítelem a pak zalehla do postele úplně mrtvá a nachcípaná. Ve středu jsem jela s přítelem ráno pryč, pak k němu a pak na mojí sš, dke byly něco jako třídní schůzky. Jediné, co jsem se dozvěděla bylo, že úkoly budu dělat online a platit skoro 7k, za což jsem byla velmi nadšená, hah :D Pak jsem přijela a opět ulehla a spala. Ve čtvrtek jsem byla celý den doma a léčila se, odpoledne přijel přítel a koukali jsme na filmy apod.:-) V pátek jsem šla do školy na 4h, abych stihla poslední zvonění, které bylo skvělé.. užila jsem si ho. Pak k doktorce a za přítelem.

V sobotu jsme hned ráno jeli na chatu a celý den tam pracovali na zhradě a večer grilovali. Usla jsem kolem půlnoci a pěkně vyspala do 10.. a kolem 1 už jsme byly v Praze. Byl tam skvělý klid, to stopro, ale nebaví ěm to tam moc. Kamarády tam už nemám, protože se odstěhovali, takže nuda a jsem ráda, když slyším vůbec nějaký zvuk hah :D. Pak jsem jela pro mamku na nádraží, protože se nevšla do auta s 2lidma a pak s přítelem..:-).

Jinak nastupuju do nemocnice zítra, dali mi to o den dřív (jak já byla nadšená, hah). zatím se moc nebojim.. no uvidíme zítra večer..

Tohle by bylo asi celé, jen jsem se chtěla ozvat.. a co vy a váš týden zlatíčka?:-)

Jak se zbavit nevěsty | recenze.

13. června 2016 v 16:00 | Klár - 15 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Dnes tu mám recenzi na jednu skvělou komedii na které jsem byla v kině. Chcete vědět jaká byla? Čtěte dále :-)


Na jakou sš vlastně jdu, prošla jsem zš? Pocity a tak..

12. června 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojteee:).
Opět to nebude shrnutí týdne, protože bych chtěla sepsat nějaké ty novinky za poslední dobu. Jako první bych začala tím na jakou střední vlastně jdu. Občas jsem to sem napsala myslím, ale jinak jdu na hotelnictví a turismus. Podávala jsem odvolání na fotografickou, ale asi jsem se nedostala, pač mi nebyly schopní poslat ani dopis. Byl to můj sen se tam dostat, ale tu hotelovku také dám. Přemýšlela jsem nad tím trošku do hloubky a docela by mě to i bavilo, uvidíme jaké to bude. Jen se obávám jazyků na to jsem trošku blbá. A 15.6 jdem na nějakej srazík tam ve škole, seznámení, podání informací, rozvrhů a tak dále. Tak uvidíme.

Další skvělou (pro mě) zprávou je, že jsem úspěšně dokončila základku! Teď se asi všichni budete smát, že se z toho raduju, ale hrozilo mi propadnutí z matematiky a N z těláku, ale dala jsem to, sice o vlas, ale dala a jsem fakt šťastná. Hodně se mi ulevilo.

Jinak 6.6 jsem byla s přítelem půl roku a pro někoho je to sice možná málo, ale já.. vůbec nestíhám, že to tak rychle uteklo. Jakoby to bylo včera, kdy jsme se poznali. V poslední době to na mě nějak všechno doléha a on je tu pro mě, stará se o mě, dělá pro mě první poslední.. a já mám štěstím slzy v očích. Není nic hezčího, když vidíte na vašem příteli, že je s vámi šťastný a spokojený. Dokázala bych o tom napsat klíďo knihu, ale nebudu vás zatěžovat nějakýma lafstorkama. Jen jsem prostě šťastná i když je toho v poslední době nějak.. příliš. Škola, doma, s lidma kolem mě, moje zdraví a pak se to seskupí tak, že člověk.. to nedá. Hlavně mě mrzí, že nemám moc času na ostatní blogy ani na svůj a to jsem si myslela, jak teď to bude lepší. Furt někde jsem nebo jsem dělala referáty pro lepší známku.. tak snad brzy.. možná? Je toho poslední dobou vážně moc.. nedávám to. Jsem psychicky a fyzicky unavená.. totálně.. vůbec se nevyspim, někde lítám.. padám.

Poslední věcí je, že jsem nějak přemýšlela nad vlastní knihou. Pojala bych to jako "můj lajf". Nevím proč, ale nějak mě to napadlo po přečtení deník Anny Frankové. Nevím jestli to má cenu zrealizovat, ale poslední dobou mě to napadá čim dál tim víc. No uvidíme jestli jednou něco bude :D.


A tady můžete vidět moje "já" drsňáka :D Sice je starší, ale tak ať mě taky vidíte.. no ne?:-)

TOP HUDBA #2

9. června 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Čauteee:)


Dnes tu mám nějaké tipy na hudbu, která se mi líbí a v poslední době jsem si ji zamilovala. Tak snad vám hodím třeba i pár tipů a něco se vám zálíbí :-)První je od Meghan Trainor - NO. Nevím proč, ale prostě ta melodie a opakované slova mě udělali závislou.

Další písnička je od Sii - Cheap Thrills. Na písničce se mi líbí, že je taková živější a hodně chytlavá na anglická slovíčka, protože nejsou nijak obzvlášť těžká:-)

Oblíbený blog #5

7. června 2016 v 17:01 | Klár - 15 let. |  Tipy&Rady a recenze.
Ahojtee:)..
Chci dělat častěji článk ohledně mých oblíbených blogerek, proto tu budou i častěji a dnes tu máám..

Werangummi. Blog znám nějakej ten pátek už a je to skvělej blog. Vím, že bych tu nedělala "recenzi" na blog, kterej není fajn, ale tento je jeden z nejlepších.

Píše zajímavým stylem do kterého se ihned začtete a budete chtít víc a víc. Jediné co mě štve, že tam nejsou články úplně často, ale když už, tak stojí za to. Najdete tam od všeho kousek - od cestování po zdravý životní styl. Jelikož bych chtěla hubnout, tak se mi dost rad hodilo osobního života. Blogerka je podle mě dost chytrou holčinou, která do článků dává sebe, svoje srdce i duši a jde do toho naplno.

Design je přehledné a v menu se krásně vyznám. Líbí se mi jak některé části slov zvýrazňuje růžovou.. vypadá to nějak zajímavěji? :D A lépe. Líbí se mi, jak do toho smíchala ty nakreslené holčiny, mám ráda takové "kresby":-D:-)-

Znáte blog? :-)
Shrnutí týdne #37

5. června 2016 v 8:00 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojteee:)..

Tenhle týden se toho dost poměrně událo, ale nechci, aby to bylo nějak extra dlouhý, tak to zkusím rychlostrůčo. Ve škole jsme psali z matiky a mám za 3 (první trojka mimochodem, proto se tím tak chlubím, eh), jsem s výsledkem spokojená, konečně nějaká dobrá známka. Ve středu jsme psali slohovou práci, což nebylo úplně těžký, ale podle mě to bude tak za 2-3, protože to nebyl nejlepší můj výkon, jsem spokojená se 2 na vízo. Jinak ve škole nic moc zajímavého. Byla jsem u obvodní pro uvolnění z těláku, protože to jaksi nedám.

V pátek jsem jela s mamkou a přítelem do Motola na kontrolu a tam mi řekli, že operace bude. Viděla jsem rentgeny a šlo to dost výrazně (bohužel) vidět. Není to sice nijak extra dlouhý či náročný zákrok - 21. nástup, 22. operace a 23. pokuď vše bude v pohodě půjdu domů - i tak se bojím, nikdy jsem na operaci nebyla.. a prostě mám z toho divný pocit. Hlavně mě doslova sere (promiňte za ten výraz, ale jinak to nejde), že tento rok je poslední, co strávím s třídou a neužiju si to. Spousty akcí co jsem prošvihla.. vím, že se scházením to bude tak na půl dobré, proto jsem si chtěla co nejvíce času užít s lidmi ve třídě.

Musím říct, že v těchto chvilkách je tu pro mě můj přítel a jsem hrozně moc spokojená. Když se mám na nic, tak mi jakkoliv chce pomoct.. a to mě drží.


A nakonec jedna fotka s přítelem.. úsměv vždy! :)