Únor 2016

Help me

29. února 2016 v 0:14 | Klár - 15 let. |  Ostatní
Ahojteee :)
Myslím, že většina z vás ví, že mě čekají přijimačky za docela krátkou dobu, tak se hodně učím. Je tu jen rychločlánek, kde bych od vás potřebovala poradit. Nějak mi to nemyslí, mám v hlavě jen přijimačky a přijimačky..

Mám inspiraci k článkům, ale když mi napíšete jakékoliv nápady na články.. budu neskutečně moc ráda. Za prvé, protože se někdy i dokážu lépe rozepsat, díky vašim tipům a za druhé bych ráda napsala také články, které by jste VY chtěli. Budu opravdu ráda, když tu bude dost tipů. :) A pokud nechcete nebo se bojíte něco napsat, zahlasujte v anketě :).

Image by sündosbook, vintage, and black imageiphone, photography, and sunset image

Shrnutí týdne #26

27. února 2016 v 11:38 | Klár - 15 let. |  Deníček
Pondělí
První hodinu jsme měli němčinu a to jsme dělali asi 20 minut nějaké cvičení a pak zbytek hodiny volno. Dále čeština a to jsme psali pravopis, kterej mi šel a věděla jsem, že by to byla dobrá známka a ta... eh, vyvolala někoho jinýho. Další angličtina a to jsme se bavili o historii Anglie, což bylo docela na pohodu, půlku hodiny jsem moc nevnímala :D Další matika a to jsme psali desetiminutovku na funkce, což nevim, jak dopadne. Další fyzika, kde jsme se bavili o něčem, o čem ani nevim. Jen vím, že jsem dostala referát na zbraně + budeme v pátek psát test v pátek.
Poslední hoďku občanka, kde jsme si napsali test.. 2 cvičení a z jednoho mám za 3 a z jednoho za 1. Odpolko jsem se učila a večer jsem byla s přítelem.

Úterý
První hodinu matika, což jsme jen dělali opět funkce, což mi docela i jde (juhuuu!) a další hodina čeština (literka), kde mě znovu úča nasrala doslova. Psali jsme poznávačku, kterou jsem celou měla krom jednoho a opět vybrala jiné lidi, tak jsem se začala rozčilovat, že když to mám nejvíc na píču, tak mě vezmete a když to mám skvěle napsaný, tak hovno. Byla jsem fakt už vytočená.
Další byl děják a to jsme se domlouvali na výletě do Lidic, kam se hrozně těším. Zajímá mě tohle téma pokud výjde výlet později do Terezína, budu fakt moc šťastná. Aby jste si nemysleli, že mám ráda sadomaso a vše, co dříve tam bylo, ne. Ale zajímá mě celkově, co se tam dělo, jaké to bylo a ta atmosféra.. dost.
Poslední hodinu jsme měli informačňák a to jsme se domlouvali na všem možném. (Místo němčiny, juhůůůů) Na třídních tričkách, na školní akademii, písnička na konci roku, nějaké překvápko na konci roku.. pokud to výjde a naše třída nebude líná jako prase, mohlo by to být skvělé.


Středa
Celou noc jsem se budila, protože mě bolelo v krku. (Ve škole se vyskytli příušnice, tak jsem se bála, že je mám taky) Zůstala jsem doma a šla k doktorce, podle které to je jen chřipka a doufám, že má pravdu, jinak mě klepne.

Čtvrtek
Jsem celý den jen ležela, pila čaj a snažila se uzdravit. Měla jsem horečky, záchvaty kašle, rýmu jak něco.. myslela jsem, že umřu. Hlavu jsem měla na prasknutí.

Pátek
Ráno mi bylo ještě tak nějak divně, ale i přes velký odpor jsem do sebe dávala kapky, tabletky apod. A odpolko jsem se na hoďku a půl vyspala, a bylo mi lépe, takže večer přišel přítel. Koukali jsme na hněv titánů a mezitím i na lotr je fotr (snad si to teď nepletu:D Kdyžtak na druhý díl tohoto filmu) a nakonec na holky to chtěj taky. Pak přítel šel domů a já si přečetla nějaké články od blogerek.. protože poslední dobou to stojí za velké houby. Nemám náladu do psaní ani do čtení blogů. Mám takové zvláštní období, deprese a občas i to štěstí. Třeba se ještě někde rozkecám, ale nechci, aby to bylo až moc depresivní (smích).

Na víkend nemám ještě nějaké plány. Buď doma s čajem a knížkou nebo se půjdu projít, po delší době něco nafotit a vypnout.. nevím. Kdyžtak dám ještě vědět.

Co vy a váš týden? Stalo se něco zajímavého? Nebo jste taky skončili nemocní?


Projekt #druhétémamakeup5

25. února 2016 v 19:00 | Klár - 15 let. |  MAKE-UP
Dnes je tu poslední líčení a jelikož je to poslední, tak mě napadlo trošku bláznivější líčení. Duhové. Netušila jsem, jak to na mě bude vypadat, ale docela se mi to líbilo.. co vy na to? :-)

Líbí se vám duhové líčení?:-)


Projekt #druhétémamakeup4

24. února 2016 v 21:00 | Klár - 15 let. |  MAKE-UP
Dnes tu mám tmavší líčení, které u mě asi moc neznáte, ale mě se osobně líbí víc, jak nějaké lehké a jednoduché.

Líbí se vám na mě tmavší nebo světlejší líčení? :)


Projekt #druhétémamakeup3

23. února 2016 v 19:00 | Klár - 15 let. |  MAKE-UP
K líčení patří (tedy pro mě) různé masky a krémy na vyčíštění pleťi a hydrataci. Tak jsem se rozhodla vám nějaké mé masky a jeden krém ukázat, které já po líčení skoro denodenně používám.

Chci se omluit za to, jak mluvím. Nějak s emi blbě dýchalo, tak hodně často mluvim na jeden nádech. Jo tky za svoji mluvu nebo-li vyjadřování, neumim moc mluvit česky :Ddd

Jaké masky a krémy používáte vy?:-)


Projekt #druhétémamakeup2

22. února 2016 v 19:00 | Klár - 15 let. |  MAKE-UP
Tak a je tu nové video z projektu. Tentokrát jsem dala pouze denodenní make-up, protože jsem všechny předminulé vymazala a chtěla jsem vše udělat na novo. Tak tu vidíte můj denodenní make-up :)!

Ať se video i líčení líbí! :)


Projekt #druhétémamakeup

21. února 2016 v 20:47 | Klár - 15 let. |  MAKE-UP
Ahojteee!
Dnes tu mám video s druhým projektem. Napadlo mě udělat pár rádoby make-up tutoriálů i když bych to tak nenazývala. Když mám nějaké "významnejší" akcičky, tak se víc nalíčím a to pouze můžete vidět a třeba se i inspirovat, ale nebojte celé to nebudou jen mejkapy, ale přidám do toho ještě něco.


Ještě bych se ráda omluvila za kvalitu a osvětlení. V příštích videií bude lepší, to slibuju :) Jo a taky za mé vyjadřování, které je katastrofické a to doslova. Who careees..

Snad se video i líčení bude líbit! :)


Shrnutí týdne #25

20. února 2016 v 0:34 | Klár - 15 let. |  Deníček
Upřímně si většina dnů nepamatuju, protože jsem si to zapomněla psát, tak zkusím aspoň něco vymyslet:D

Úterý
První hodinu byla matika a pokračovali jsme ve funkci. Je to docela primitivní, tak jsem ráda, že něco konečně chápu z matematiky:D další hodinu byla čeština a tu jsme prokoukali + další hodinu dějáku a čtvrt němčiny na jeden film. Myslím, že se jmenoval vyšší princip. O němčině jsme probrali nějaké třídnické věci a zbytek hodiny na pohodu. Na odpoledne jsem nešla, měla jsem rehabilitaci, kde jsme opět dělali stejné cviky a učili se dýchat.

Středa
První hodinu opět matika a opět funkce, další hodinu chemie, což jsem se konečně dozvěděla známku z názvosloví (tím y/i si nejsem fakt jistá) a mám za 2! Jo a také jsem se dozvěděla známku z dějáku, kde jsme psali test z 2. světové války a mám za 2 i když jsem to absolutně nevěděla :D (jeden bod a 1). Další dvě hodiny jsme měli projekt na téma rodina, kde 11lidí prezentovalo o své rodině. Tentokrát jsem se nenudila a bylo to zajímavé. A další dvě hodiny jsme měli seminář z češtiny, kde jsme probírali hovorovou češtinu.

Čtvrtek
Měli jsme trošku jinak poskládaný rozvrh kvůli jedné delší záležitosti, tak místo normální rozvrhu nám tam naházeli matiku, fyziku i chemii. (v jeden den tolik hnusných předmětů!) Bylo to docela fajn, o chemii + fyzice jsme měli laborky. Zkoušeli jsme obarvit třídu listama, což bylo docela vtipný, protože jsme ty listy museli nejdříve rozdrtit a zrovna lehké to nebylo :D Vypadalo to jak nějaká hnusná, zelená sračka (viz.fotka). Poslední hodinu jsme měli výtvarku a to jsme si pouštěli písničky (jo a většina byla totál vyhulených, ale ok) a jen tak čmárali nějaké čmáranice.
Odpoledne jsem měla poslední rehabilitaci a co se mi nestane? Zřejmně jsem na chvilku usla, ale asi to poznal se slovy "Ahoj princezno", což mi většinou říkají lidi, když se probudím a taky jsem se otočila a vedle mě nějakej chlap se svlékal:D Po rehabku jsem jela za kamarádkou a večer byla s přítelem.

Pátek
Už si příjdu jak dement, ale ráno jsem byla na rentgenu a říkám si.. Co kdybych tam dneska nešla.. A tak jsem byla s přítelem a udělali si hezký den, pač spolu teď spolu nebudeme.. Odpoledne jsem všudemožně lítala. Všichni mi volali stále.. Bylo docela funny. Volá mi mamka, do toho mi volá táta, mluvim s tátou.. Položim a volám mamce, ona mi to nebere, tak volám přítelovi. Mamka volá a do toho přítel, volám s přítelem a do toho táta.. No konec :D
Šla jsem za mamkou do nemocnice a pak šla za taťkou, dala džus a šla domů. Proválela jsem to trošku a prospala :D a večer koukala na skvělý filmy (po dlouhý době v tý bedně dávaj něco zajímavýho:D


Dnes pojedu ráno k tetě, aby mě trošku doučila matiku a připravila na přijimačky a odpolko budu doma. V neděli půjdu pro mamku do nemocnice a odpoledne s přítelem:)1) selfie s bráchou na nový foun 2) a ta zelená srajda z listů.

Co váš týden? Jaký byl?:)


Citáty | o přátelství

18. února 2016 v 17:07 | Klár - 15 let. |  Ostatní
Dnes tu mám po delší době nálož pár citátů o přátelství. Snažila jsem se vybírat ty, které mě zaujali a nikde moc jsem je neviděla.

"Nekráčej přede mnou, možná za Tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná Tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel."

"Přátelství je setkání mezi těmi, kteří se hledali, aniž by o tom věděli, protože jeden druhého potřebovali."

"Přítel, to je někdo,kdo zná píseň v Tvém srdci a dokáže Ti ji zazpívat, když jsi Ty sám zapomněl slova."

unicorn, pink, and grunge image

"Přijd´ ke mně, když máš problémy a já ti poradím. Jestliže tě budou ostatní ponižovat, zastanu se tě. Když tě všichni opustí, já zůstanu s tebou. Rozveselím tě, když ti bude smutno. Pokud uroníš slzu, začnu plakat. Jestliže tě budou ostatní nenávidět, já tě budu mít rád. Já budu mluvit pravdu, když ostatní budou lhát. Přijď za mnou, jestliže ti okolí nebude rozumět, a já tě pochopím. Navštiv mě v nesnázích a podám ti pomocnou ruku, protože opravdoví přátelé zůstanou vždy spolu a nikdy jeden druhého nezradí..."

"Dobrý přítel tě vytáhne z vězení…ale nejlepší si s tebou sedne do cely a řekne: To jsme to ale podělali co?"

"Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele…"

"Každý vidí, jak vypadáš, ale málokdo cítí, kdo jsi."

girl, friends, and city image

Jaké jsou vaše oblíbené citáty o přátelství? :)


Zkušenosti s trávou

16. února 2016 v 0:00 | Klár - 15 let. |  Prostor pro moje myšlenky..
Nebojím se to psát veřejně a hlavně vám ne. Chci být ze vším upřímná a "podělit" se o něco, co už nechci upřímně ani vidět, chtěla bych znát na toto téma i váš názor, a hlavně bych chtěla já, osobně o tom něco napsat.

První zkušenost
Šla jsem na odpoledce na cigaretu a najednou vidim spolužáka, jak se plazí ke mě a spolužákovi. Vytáhl krabičku a v ni brko se slovy Dáte si někdo? Ano, lákalo mě to a dost dlouhou dobu. Ne kvůli tomu, abych byla nějaká frajerka, ale protože mě hodně zajímalo, proč jsou z toho všichni udělaný.
Dala jsem si asi 3 potahy, nepotahy a byla jsem jen vysmátá. Na odpoledce to nikdo nepoznal, jen jsem se smála jak idiot kdyby jste něvěděli, směju se tak furt, takže nikdo nic nemohl ani poznat.

Druhá zkušenost
To jsem šla se stejným klukem, jako u první zkušenosti + ještě jeden náš kamarád. To jsem se zhulila o dost víc. Smála jsem se jak idiot, nemohla jsem se přestat smát.. někdo jen koukl a smála jsem se. Schválně ten kluk "kdo se nebude smát, vyhrává" dořekl to a já začala novej výtlem.. šla jsem domů a pomalu mi začli těžknout nohy, že jsem myslela, že tam nedojdu. Šla jsem na tramvaj a ten kluk ještě "mhd je nejhorší v těhlech stavech! a začala jsem mít strach a nervy. Potkala jsem spolužačku, která hulí a je s tím ok. Ona něco řekla a já se smála.. tak se ptala a já jen kývala a do toho se smála. Přijela tramvaj a my jsme si sedli a furt jsem na ni dělala ksichty, smála jsem se.. upřímně jsem se pak vážně styděla.
Přišla jsem domů a doufala, že táta nebude doma. Nebyl, ale co se nestalo? Za chvilku přišel. Chtěl po mě, abych mu opravila mobil.. vzala jsem ten mobil a viděla jsem dvojitě, myslela na něco jiného, motala se.. raději jsem si šla lehnout.

Třetí a poslední zkušenost
Vlastně jsem měla nějaké trable doma, tak jsem na chvilku chtěla vypnout a najednou sms "Nechceš na brko?" Tak jsem šla, ale byla jsem v pohodě. Myslela jsem na nějaký debiloviny, ale byla víceméně v pořádku.

Moje odpověď na to:
Je skvělý, že zapomenete na všechny sračky kolem a to doslova. Nemyslíte na nic než na to, jak se máte skvěle. Smějete se a smějete, jste mimo, ale jste volný, ale tento pocit mě přešel do té doby, co mi řekl ten kluk, že to zůstane napořád apod. samozřejmě, že nezůstalo, ale v tom stavu a poprvé zhulená jsem se bála myslela chvilkama o tom, že jestli to tak bude, skočim z mostu.
Ale jinak jsem byla hodně volná, cítila jsem se tak a všechno špatný šlo najednou za mě, ale nejsem z toho odvařená a hlavně. Ty stavy mě nebaví. Jsem unavená, je mi divně, jediné plus je to, že opravdu doslova máte všechno u píči a smějete se, ale jinak mi to nic neříká a jsem za to sakra ráda. Další zkušenosti nepotřebuju.

Váš názor na trávu? Ráda si přečtu něco rozsáhlejšího :)