Leden 2016

Shrnutí týdne #22 + info

31. ledna 2016 v 14:38 | Klár - 15 let. |  Deníček
Ahojteee..

Za tento týden se toho moc nestalo. První tři dny jsem ležela doma s nemocí, kdy jsem sotva mluvila a jen pila čaj.
Ve čtvrtek jsme šli se třídou na bowling. Byla jsem na něm poprvé v životě a upřímně mi to docela šlo, až jsem se divila. Vyhrála jsem 2x ze 3kol. Radovala jsem se snad jako malá holka, když dostane vysněnou hračku.
Pátek byl klidný, pohodový a poloválecí den. Přednastavila jsem si pár článků na únor a natočila nějaké videa, takže únor by mohl být zaplněný. Odpoledne jsem šla s přítelem se projít na Vyšehrad a udělat mu pár fotek, které se moc nepovedly a docela mě naštvalo. Blbé světlo, blbý foťák a Klárka je nervní.
Sobota byla hodně rušná, ale nechce se mi to moc rozebírat do hloubky. Jednoduše tátovi ruplo v palici a byly menší hádky. Někdy bych si přála, abych zmizela někam hooodněěě... daleko, abych měla klid. Vzala si s sebou knížku, čaj a užívala si ten pocit ticha, klidu a bez problémů.
Dnes jen dopřednastavuju články, válím se, čtu si a spíš dnešek beru jako oddechový den. Den před školou, kam se netěším - ne kvůli učení ani lidem, ale moc jsem toho nenaspala (tak možná za chvilku hodim šlofíka:D).

INFO

Chtěla bych rychlostručně něco malého sepsat, tak snad to nebude článek na dvě hodiny. Udělala jsem si menší knižní výzvu, protože na některých stránkách, co to bylo za výzvy, nechápala jsem. Nechce se mi číst knížky od tohodle nakladatelství a spisovatele, písmena..apod. Tak jsem si jen určila počet knih, co bych ráda přečetla - 60. Věřím, že jich přečtu i více, dost jsem se do čtení zažrala :D :)

A jako poslední věc je projekt. Trošku jsem nad tím přemýšlela a ještě uvidím jestli do toho připojím ostatní blogery, ale celý rok, každý měsíc po dobu 5 dnů budu přidávat na nějaké téma článek/video. Mám už nějaké plány ohledně témat, ale budu ráda, když mi do komentářů napíšete Vaše návrhy na nějaké témata, děkuji :)Jsem si půjčila v knihovně a hrozně se na ni těšim! - A já jak jdu házet s koulííí..uaaa..

Co vy a váš týden? :)Projekt #prvnítémaootd4

29. ledna 2016 v 22:01 | Klár - 15 let. |  OOTD

Dnešní outfit je skoro stejný jako předešlý, nemněním moc věci (tím nechci říct, že si to neperu a jsem hrozný prase, to ne! :D). Tenisky jsou stejné, černé a lemované fialovou, modré děrované džíny (jsou děrované na 2x), mikinu, co jsem měla už v jednom outfitu, šedivá elegantní s lehkým nápisem, a obrázkem a zelenou bundičkou.

Váš zimo-jarní outfit?:)


Projekt #prvnítémaootd3

28. ledna 2016 v 18:32 | Klár - 15 let. |  OOTD

Tentorkát jsem to vyfotila trošku z jiného úhlu než normálně a docela se mi to i líbí, heh.
Dnešní outfit se skládá opět z černých děrovaných džín, které nosim opravdu často a hrozně ráda. K tomu jsem si vzala bílé obyčejné tílko s šedivým cardigenem, který je lehký a volný. Aby se hodil i k bundě, tak ho většinou svážu k sobě a zapnu bundu, opět moji oblíbenou zelenou. A poslední věc, která je většinou stejná jsou černé tenisky. Jednoduché a pohodlné.

Jaký je váš zimo-jarní outfit? :)


Projekt #prvnítémaootd2

27. ledna 2016 v 15:16 | Klár - 15 let. |  OOTD
Dnes tu mám další oufit, který se více hodí spíš na jaro, ale když si vezmete ještě šálu, rukavice a čepici, možná by to bylo i na zimu.


Outfit se skládá ze zelené bundy, kterou jste asi viděli na spoustě holek. Mně spíš zaujala tím, že je teploučká, a že pod ni mohu mít v zimě klidně jen tričko. Nemá teplý kožich vevnitř bundy, ale spíš takovej šusťákovej materiál. K tomu džíny nebo spíš jegginy, které jsou pohodlné a dá se v ních i cvičit.


K tomu obyčejnou mikinu s nápisem a nějakým obrázkem, jednoduchá a pohodlná mikča. A poslední věc tenisky. Obyčejné černé s šedivým pruhem a bílou podrážkou a lemované fialovou barvou.

Jaké jsou vaše zimo-jarní outfity?:)


Projekt #prvnítémaootd

26. ledna 2016 v 13:22 | Klár - 15 let. |  OOTD
O projektu budu mluvit až další týden, tak se omlouvám, ale myslím, že brzy všichni sami pochopíte.

Prvním tématem je OOTD po dobu 5 dní. Takže každý den vám přidám nějaký outfit, ve kterém se cítím pohodlně a mně osobně se líbí.


Tady je celý outfit. Omlouvám se, že nejde vidět úplně, ale nějak se mi podělal foťák a fotí jinak, než by měl.

Na sobě mám velký "kabátek", který by hodně lidí odsoudilo za to, že není moderní a spíš z dřívějška, ale je hrozně krásný a teploučký. A hlavně pohodlný, proto ho ráda nosím. K tomu mám svůj bílý svetřík, který má některé dirky větší a některé menší. Vzadu je delší a vepředu kratší, aby se mohl zastrčit do přední strany kalhot. K tomu děrované džíny, které nosím ráda i v zimě. Ať je -5 nebo -10, tak si je vezmu a narovinu? Není mi v nich zima.


A jako poslední moje oblíbené hnědé kozačky s kožíškem. Jsou trošku zvláštní (a pěvně drží 2-3roky!), neviděla jsem takové moc na nikom. Jsou ovázáné tkaničkou dokola a nahoře se jen zaváží. Mají pevnou podrážku a skvěle se v nich chodí.

A jaký je váš zimo-jarní outfit? :)


Konečně ji mám.

25. ledna 2016 v 21:59 | Klár - 15 let. |  Deníček
Teď si asi pod tím představíte několik věcí, ale pokud sem chodíte déle.. tak víte, že nemám wi-fi, a dnes konečně ano a už nastálo. Děkuju, fakt díky taťi. Nechyběl mi internet (mssg a ostatní kraviny mám v mobilu a tam mám svůj net), ale blog. Stejnak na noťasu jsem buď na facebooku nebo na blogu. A taky když něco hledám do školy nebo jen tak.

Trošku se mi podělal plán článků, ale to se spraví a už začínám mít zase velké plány. Takže tu dobu, co jsem nemocná, budu dělat pro blog první poslední fakt. Zase se mi vrátila chuť do všehooo..

Jo a taky jsem nemocná. Mám celej nateklej obličej s rudou vyrážkou, rýmou a bolesti břicha a teplotama. Docela trpim, ale #staystrongjjj. Musela jsem se pochlubit, ne?

A jelikož jsem vám nikdy neukázala fotku s přítelem, tak ji tu máte. Btw. ten flek na zadku je od sněhové kouli,ok?

Zvládněte školu, všechny zkoušky a testy! Držím palečky:)

Shrnutí týdne #22

24. ledna 2016 v 22:15 | Klár - 15 let.
Pondělí.
Upřímně si ho moc nepamatuju takže nemůžu moc říct co a jak bylo, ale po škole jsem hoďku byla doma a šla za přítelem. Zbytek večera jsme leželi u nás v teple a koukali na seriály a filmy.

Úterý.
Měli jsme jen 4h a odpoledka odpadla (jako bych na ni někdy chodila). Mamčina kamarádka chtěla vyvolat pár fotek, tak jsme zašli do dmka a vyvolali s přítele všechny fotky a pak jel semnou přítel i s mou kamarádkou na rajskou zahradu. On jel někam jinam a já s kamarádkou na den otevřených dveří na škole Pramen, pokud víte.
Jsou tam obory jako: Kuchař/číšník, číšník, kuchař, aranžér, obchodník.. Já dala kuchař/číšník, ale i tak doufám, že mě vezmou na mou vysněnou školu a nebudu muset tam. (i když bych tam měla kámojdu, ale i tak)
Zbytek večera jsem byla s přítelem.

Středa.
Ve škole jsem ani nebyla, protože jsem jela na den otevřených dveří s mamkou do mé vysněné školy. První dojmy byli zvláštní, nevím proč, možná proto, že je to něco jinačího než základka, ale k večeru jsem nad tím přemýšlela a je to prostě škola, kam bych vážně chtěla. A je to obor fotografie.
Po škole jsem jela domů, tam byla do 18:10 a jela k tátovi do hotelu a pak na ortopedii. Jelikož se mi stalo pár úrazů, tak to má i nějaké následky. Budu mít nějaké vyšetření s koleny a rehabilitace s krční páteří.

Čtvrtek.
Jsme měli snad nejpohodovější den. První 3h byli vcelku v pořádku, učili jsme se, ale ne nějak přemáhavě. Další 3h jsme koukali na německý film a na odpoledce jsme dělali nějaké cvičení.
Poslední dobou hrozně spim a dnešek nebyl vyjimkou. Nevím čím to je, jestli jsem vyčerpaná z toho všeho.. Nebo vážně nevim. Zbytek dne jsem byla s přítelem.

Pátek.
Dostala jsem 2 s chování (neřešte proč, sama z toho mám tak trošku nervy :D) a zvládla všechny testy (věřím si no) na 1. Po škole mě vyzvedl přítel a jeli jsme k němu, tam jsem se hoďku o něj starala a jela domů. Musela jsem být dřív doma, takže so fuck.

Sobota.
Byl docela pernej den, byla jsem ráda, že jsem vše stihla. Chtěla jsem se trošku prospat, tak jsem vstávala kolem jedenácté a po hoďce jsem šla fotit kamarádku s jejím přítelem. Spěchala jsem domů a šli jsem s mamkou a bráchou na procházku, něco málo jsem nafotila a šli jsme domů. Stavila jsem se na jednom místě, abych mohla něco na wi-fi udělaat, protože ji doma ještě nemáme a asi nebude do konce února - za což jsem velmi happy. Moje plány a projekt nevýjdou tento měsíc asi.. Moc mě to mrzí, ale nedávám to. Snad další měsíc to už výjde:)
Pak jsem jela za přítelem, protože je nemocný, tak jsem se o něj starala a v 10byla doma.. Byla jsem tak mrtvá, že jsem nedokázala ani sepsat článek, tak jsem padla jako mrtvola :D

Neděle/dnes.
Jsem vstávala ve 12 a za hoďku opět šla s bráchou a mamkou na procházku. Vzali jsme i od kamarádky psa a slíbila jsem ji, že ho nafotim a vyšli docela pěkné fotky:) pak jsem šla domů a zbytek dne jsem jen tak proválela.. Zase zítra škola. (jasný škola, jakobych tam zítra šla:D:D:D).

Tady jedna fotka z mého úlovku..:)

Co váš týden? :)


Plníme misky!

21. ledna 2016 v 23:32 | Klár - 14 let.
Inspirovala mě ZDE. Co přidala tento článek.. od té doby tam chodím každý den. Je strašně krásný, že někdo se jim i blbým kliknutím snaží pomoct. Kdykoliv vidím, že se číslo zvedlo, tak jsem šťastná jakobych dostala něco, co jsem si strašně přála.

ZDE KLIKNETE A POMŮŽETE PEJSKŮM V ÚTULCÍCH!


O co vlastně jde? Kliknete na tu stránku a tam se připočte bod ( nevím, jak to jinak nazvat ) a když jich je tisíc, tak naplní 100 misek psům z útulků. Je to skvělý nápad, proto jsem s chutí do něj šla. Také můžete venčit pejsky, pomáhat jim na akcích.. a ne všechny jsou v Praze. Zadáte si své okolí a vyjede vám mnoho nabídek. Je to skvělá věc a skvělá stránka. Budu ráda, když se na to mrknete! :)

Proč je pro mně Praha lepší než Vesnice?

19. ledna 2016 v 23:04 | Klár - 15 let. |  Názory.
Dnes tu mám článěk, který byl tu asi před rokem a smazala jsem ho. Někdy se divím, co dokážu ze své hlavě vyplodit, vážně to byla katastrofa.

 • Rušno.

  Myslím, že hodně lidí, kteří bydlí v Praze si zvykli na ten neklid. Někoho to možná štve a někoho zas ne. Já tu rušnost miluju a na vesnici jak je klid, nic se neděje, žádné auta skoro, tak mi Praha vážně chybí. To jak slyším každou chvilku projíždět auta, policisty a tak. Když jdu na Václavák, tak i to, že se tam cpu přes několik lidí mám ráda. Na vesnici si jdete úplně v pohodě (někdy je to i fajn, když máte den blbec).

 • Nic se neděje.

  Pod tímto si představíte určitě spousty věcí, ale osobně bych se chtěla zaměřit na jednu. V Praze je spousty barů, hospod, diskoték nebo klubů. Když si chcete jít zatancovat nebo se jen pobavit s přáteli, tak moc možností nemáte. Máte tam jednu max. dvě diskotéky, které s prominutím za nic nestojí, ledatak najít vážně party lidi, kteří se vám to snaží zlepšit. Ptala jsem se i několik lidí z vesnic a měli podobný názor. Jezdí často do Prahy za nějakou zábavičkou, protože tam u nich to stojí za houby.

 • Babičkyyy..

  Teď to není myšleno ve zlém a v Praze jich je také spousta, ale když si jedu na vesnici na chalupu, a ráda bych se seznámila, není s kým. Na každém kroku, v každém baráku/chatě je buď starý pán nebo babička. Proto si často beru kamarády s sebou nebo bych tam umřela na nudu :D A nějaký mladší lidi jsou občas dáááál ve městě, kam se mi zrovna každý den jezdit nechce.
 • Nic moc není k sehnání.

  Chci si jít pro kofolu nebo nějakou sladkost a musim jít pěšky několik km a když tam dojdu, tak přestanu mít na to jídlo/pití chuť. Jak bylo minulé léto totální vedro až jsem umírala úplně, tak jsem měla chuť na nějakou vychladnutou limču nebo zmrzku, ale jít kvůli tomu několik km, úplně spocená a vyčerpaná.. komu to za to stojí?

  +

 • Klid.

  Co na vesnicích miluju, když mám stresové a nehezké období, jet na chatu a žívat si ten klid. Vadí mi, když je stále, ale jednou za čas na týden.. to je něco úžasného.


 • Výlety.

  Nevím jak vy, ale když jedu do přírody na chatu, tak se ráda procházim lesem, různě fotím a užívám přírodu. Jezdím všudemožně na výlety (i proto, abych se zabavila, heh). Ráda jezdím na chatu a odtamtud dělám výlety, protože nejsou od chaty tak daleko a stojí za to.


Sepsala jsem pár + a -. Berte na můj názor ohled prosím, každý ho má jiný a nikomu ho neberu, jen říkám svůj. Jak to máte Vy? :)


Shrnutí týdne #20

16. ledna 2016 v 0:00 | Klár - 15 let.
Pondělí.
Psali jsme čtvrtletku z matematiky, která nedopadla nejlépe a a opravila jsem si ji ve středu. Celé odpoledne jsem prospala, nebylo mi moc dobře, nějak jem poslední dobou po těch testech a čtvrtletkách unavená.

Úterý.
Šla jsem do školy jen na dvě hodiny, protože jsem šla pak k obvodní doktorce, která mi stejnak řekla velký houby. Napsala jsem si čtvrtletku z češtin a šla k ní, kde mi řekl, že tím nic nenadělá, že mám jít do Motola.
Od 10hodin jsem byla s přítelem až do večera. Udělali jsme si společný krásný den :)

Středa.
Škola bylo docela v pohodě a po škole jsme jeli s mamkou mi udělat občanku, ale co nezapomněla? Můj rodný list :D Takže jsme tam šli až ve čtvrtek, ale došli jsme k ortopedii a tam mě mamka objednala. Mám problémy s koleny a rovnou mě objednala i na krk + kostrč.

Čtvrtek.
Byla jsem ve škole jen 6h a šla na občanku. Vím, že to říká tak polovina světa, ale fakt tam vypadám jak dement. Vybrala tu nejhorší fotku, mám tam kruhy pod očima, nedomalovaný oči, rozcuchaný vlasy.. A ještě ten podpis, jak největší dítě, no úžasný:-)
Zbytek večera jsem strávila s přítelem u filmů.

Pátek.
Byla sranda a hlavně takovej pohodys den. Dnes byli všichni tak unavení, že se vykašlali i učit a měli všechno na háku, jedna učitelka, která je nová teprve od začátku minulého roku, když neví, co dělat když ji štveme, začne se usmívat a lidi ze třídy se tomu akorát smějou. Upřímně trošku k smíchu to je, kdyby jste to viděli.
Odpoledne jsem šla na chvilku fotit kamarádku a pak šla za mamkou do nemocnice. Pak se od té doby válela a válelaaaa.. Těšila jsem se na víkend jako malá holka.

Celý víkend budu se buď válet, uklízet nebo dělat věci do školy.


Jsem ráda, že zkouškové období je zamnou a že mám uzavřené známky. Nejsou nejhorší, ale jedna s prominutím pí*a mi totálně zhnusila vysvědčení. Takže so happyyy.. Co výš týden? :)