Říjen 2015

Halloween

31. října 2015 v 22:47 | Shock-g


Přeju pěkný Halloween:)


Hanin kufřík - Karen Levine

28. října 2015 v 0:00 | Shock-g |  Tipy&Rady a recenze.


Vtáhnutí do děje..

Vyprávění o moravské židovské dívce Haně Bradyové, která byla zavražděna v Osvětimi pro svůj židovský původ. V knížce se střídají kapitoly o šťastném dětství Hany a Jiřího Bradyových v Novém Městě na Moravě i o jejich deportaci do Terezína a Osvětimi s kapitolami o pátrání Tokijského centra pro studium holocaustu po osudech majitelky dětského kufříku, který byl tokijskému centru zapůjčen z osvětimského muzea. Publikace je provázena fotografiemi z tokijského centra a snímky z rodinného alba přeživšího Hanina bratra Jiřího.

Je to drsná realita..

Když jsem si ji půjčila, věděla jsem, že nepůjde o něco zrovna šťastného. Jen jsem doufala, že by mohla to vše přežít - celá její rodina. Celý příběh je o rodině Bradyových a hlavně o jejich malé dceři - Haně. Rodinka byla šťastná, užívala si krásu života, chodili do školy, měli spousta kamarádů a kamarádek.. bezstarostné děti plného štěstí a radosti. Jednoho dne zakázali židům chodit do školy, chodit ven, prodávat v jejich obchodech, vést společenský život.... a když chtěli jít někam, tak museli mít na oblečení přišitou davidovu hvězdu - což je symbol židů. Rodiče se snažili jejich dětem (Jiřímu a Haně) ukazovat, že i když nemají už tolik možností, tak je na světě ještě tolik krásných věcí. Zařidili jim učitelku, protože děti milovali učení. A aspoň chtěli mít něco co ostatní děti.

Fumiko Išioka..

Tato dáma je zakladatelka Tokijského centra pro studim holocaustu. V roce 2000 (ten rok jsem se narodila, hh!) se k nim dostal kufřík z nápisem "Hanna Brady, 16.5.1931, sirotek". Měla pouze její kufřík, svetřík a plechovku cyklonu B.

Děti z tokijského centra se zajímali kdo vlastně Hanna Brady je i samotnou Fumiko to zajímalo a proto se rozhodla pátrat ještě hlouběji a více. Fumiko se snažila o Haně něco vypátrat. Volala do různých zemí, muzeií, aby ji poslali nějaké věci po Haně nebo nějaké informace ohledně té holčičky. Nikdo ji neporadil, nic nemohla vypátrat.

Fumiko se rozhodla zajet do Terezína osobně a něco zjistit. S jednou milou dámou se podívali do knihy, kde bylo 90tisíc jmén.. a začali hledat Hannu Brady.

Asi jsem toho napsala více než jsem chtěla a otevřela vám trošku celou knihu, ale ty nejhlavnější věci se dozvíte v té knize - zas všechno jsem neprozradila.

Kniha na mě udělala velký dojem až ukápla slzička. Myslím, že i toho největšího mrzáka s nejtvrdším srdcem rozbrečí. Je zvláštní číst příběh dívky, které bylo jako mě před rokem (což není zas tak dávno).. kolik špatného toho zažívala.. V tomhle věku se děti snažily vymýšlet největší lumpárny, hrát si na babu.. a oni museli být v Terezíne a Osvětimi a zažívat veliké peklo..

10/10b. A doporučuji přečíst.

Čtu teď útěk z tábora 14 a pak budu číst Anne Franková deník. Takže se máte na co těšit.

A co vy, četli jste tuhle knížku nebo nějakou podobnou? Jaké pocity to ve vás vyvolalo?Recenze | lak na nehty.

26. října 2015 v 0:00 | Shock-g |  Tipy&Rady a recenze.

Mamka koupila nový lak se třpytkami - líbíl se mi už od začátku, ale bála jsem se jak půjde odlakovat. Dávám dvě vrstvy, aby byl plně třpytkatý. Kdybych se denodenně nemyla a nemyla nádobí, tak by vydržel bez opadání klidně 2 týdny - ale takhle za týden se už začal odloupávat - i když mi to taky příjde jako velká výdrž. Odlakovat šel docela těžce, ale stál za to - jen vážně skvělý a jediný z mála, který se mi líbí.

9/10b.

Vaše zkušenosti s lakem se třpytky?


Shrnutí týdne #16

25. října 2015 v 1:12 | Shock-g |  Deníček
Vím, že je to často dost dlouhé a nikdo moc to nečte (samozřejmě děkuju za vyjímky!) , tak se to pokusim psát ne tak rozsáhle - max. o nějaké "zajímavé" věci.

Pondělí.
Poprvé přišel do školy ten kluk se kterym sedim M. a myslela jsem jký to budou kecy, jak od něj tak od ostatních a právě naopak. Bavíme se a nebyla by hodina kdyby jsme mlčeli :D Před námi sedí ještě jeden vtipálek třídy, takže srandičky jedou. O zábavu je skvěle postaráno :D
Také jsme psali v pátek z fyziky a dostala jsem 2,5. Jako jsem ráda, že tam mám tu dvojku - ale zároveň mě štve ta 5 :D Ale budeme psát ještě dost prý, tak si to rozhodně chci opravit.

Úterý.
Měla jsem jen 4hodiny, takže to byla pohoda. O dějáku jsme měli na návštěve ředitelku, takže všichni jak svatoušci :D šla jsem na 2hodinky domů a pak na 2h na odpoledku. Dnešní tělák byla vážně sranda a bavilo mě to! Potlesk for me, jako.
Večer jsem začala přepisovat mamce dopis na email (který je sakra dlouhý!), úkoly dodělat, naučit se na testy, prozkoumat jednu střední školu, omrknout jeden fotografický časopis a uklidit. Asi mi brzy hrábne :D

Středa.
Mě nasrala učitelka. Učitelka nás rozsadila, kvůli tomu, že moc chyběl a že bude sedět vedle kluka se kterym mají i doučování - zvykla jsem si a teď sedím vedle šprtky vedle které není zrovna největší zábava. Neříkám, že neopisuju...
Jinak vcelku pohodovej den. Nic moc jsme nepsali - na na semináři z čj to bylo skvělý - jsem ráda, že tam chodím. Lepší než na na seminři z matiky. Děláte tam úplně kraviny a vlastně se skoro ještě neučíte. Na semináři nás učitelka skvěle připravuje k přijimačkám a jsem spokojená.

Čtvrtek.
Výpadek.

Pátek.
Celej den byl fakt mega chill. Nic moc jsme se neučily, měli často supla a ještě učitelku, který je všechno úplně u zadku. Měli jsme zadanou práci, celou hodinu pohoda a ke konci jen opsat. Musím říct, že jsem za to byla vážně ráda, byla jsem po celym týdnu nějak úplně mrtvá.
Taky to šlo poznat odpoledne. Spala jsem až do soboty.. cca.. dohromady 18hodin?

Sobota.
S mamkou jsme dělali řízky na kterých jsem si tak mooc pochutnala! :D odpoledne jsem se válela a k večeru šla s kamarádkou pokecat a projít se různě Prahou. Po delší dpobě zase odpočinkový večer, kdy jsme se mohli s kámoškou vykecat a zasmát se.
Teď plánuju se válet, poslouchat písničky a už NIC nevnímat. Mám se skvěle.. nic mi nechybí, po dlouhé době vážně nic.


Ráj.. tam bych si vzala knížku a relaxovala nebo postavila menší chatičku s verandou a spinkala a jedla :D

CO vy a váš týden? Povídejte.. rozkecejte se. :)


Em | Fotky

22. října 2015 v 0:00 | Shock-g |  Fotografie
Mam tady fotky jedný hodně fotogenický kamarádky, která HLAVNĚ má svůj vlastní styl, což se mi hrozně líbí, že není ovečka jako většina. Snad se fotky budou líbit :)1) Kdo bude psát něco o jejím strašném akné, mažu to. Ne každý za to zrovna může. 2) Budu ráda za názory :)


Fotky | ZOO | 1.část

20. října 2015 v 0:00 | Shock-g |  Fotografie
Přidávala jsem fotky ze Zoo, ale neukazovaly se, pač jsem si je zkopírovala z telefonu a neuložila do archivu na blogu. Takže jsem si je uložila do Archivu a můžu vám je konečně ukázat, je jich docela dost oke? :D

#15 shrnutí týdne.

18. října 2015 v 0:00 | Shock-g |  Deníček
Tak jsem se překonala a píšu shrnutí týdne ve středu,uuu.. tak snad si něco zapamatujuSmějící se

Pondělí.
Jsem trošku zaspala (jako každý den, ale oke). Nestihla jsem se namalovat.. a nevyspaná pak vypadám jako mrtvola. Celou noc jsem se budila, převalovala.. tak jsem trošku naštvaná.
O fyzice mi učitel vzal mobil, tak jsem si šla pro něj 5minut před 2 a slíbila jsem mu jak už ho nebudu otravovat, hrát si na něm, poslouchat etc a dal:d

Úterý.
Jsem měla jen 4hodiny, který byly pohodový. Poslední hoďku jsme měli supl, učitelku, která má vcelku u zadku co děláme. Dala nám zadanou práci a všichni se na to doslova vys.. takže to dodělávám dnes (tudíž ve středu), abych měla aspoň něco. Měli jsme odpoledku, ale mě bylo tak blbě, že jsem se na ni vykašlala - ale přiznejme si, ráda zatahuju tělák. 1) nechce se mi tam a za 2) většinou když už tam jdu, tak hrajeme něco /pro některé to není drsná hra\ ale furt něco, co je v pohybu.. a jaksi většina lidí je vždy ode mě poškrábaná, utlučená.. a učitelka má nervy v háji už :D tak jsem se doma vyležela a bylo mi fajne.

Středa.
Přišla jsem přesně na 8 :D a to jsem ještě sprintovala. Mamka mi dělala v úterý copánky po celé hlavě, abych měla rádoby kudrnatější vlasy a ráno to rozmotávat.. fakt sranda no - ještě když mám žehličku, kde si to můžu udělat i bez copánků :D Ve škole mi vzal učitel znovu mobil, tak ho mám do zítřka (čtvrtka) u učitelky v trezoru, vykašlat se na to :D Odpolko jsem nějak zas usla a od probuzení makám na několika věcích. 1) promázávám fotky už asi 3hodiny, pač mám totál plnou paměť 2) přednastavuju články 3) koukám na sš kam chci jít a za 4) odepisuju asi 30lidem, fakt pecka. Dneska se jde spát minimálně ve 3 ráno :D Minulý týden jsem přednastavovala články stylem " napsala jsem větu a další den dopsala druhou a třetí dopsala jeden odstavec a čtvrtý den dopsala teprve článek ". Takže jsem si dala "cíl" napsat články minimálně do konce října, nejlépe do konce listopadu :D

Čtvrtek.
Od rána jsem se těšila jako malá holka, pač večer jsme měli jít na festival signal. Naplánovaný se skvělýma lidma a musim říct, že to byla teda bomba. Užila jsem si to neuvěřitelně a jsem ráda, že jsem tam šla.
Jinak ve škole nic nového.. dostala jsem za 3 z diktátu, pač mi abolutně nejdou koncovky, ale jinak dobrý. Dnes jsme se nasmály až až, víc takových dní prosím.

Pátek.
Myslela jsem si, že dneska nevstanu. Byla jsem tak neuvěřitelně unavená, že jsem málem zaspala. Ve škole jsem byla úplně mimo až chvilkama spala :D Po škole jsem jela na 20minut s kamarádama ven a hned za mamkou do nemocnice. Byla ráda, že někdo přišel:). Pak jsem skončila doma a nějak tak.. spinkala?:D Od probuzení jsem přednastavovala články, koukala na youtube, psala z lidma a skypovala. Jsem mrtvá ani to druhý kafe nezabírá :D Po tom týdnu jsem fakt nějak děsně unavená.. ta škola mě níčíí :D

Sobota.
Ráno mě probudil táta v třičtvrtě na 9 a já "děláš si srandu? Já se chtěla pořádně vyspat!". Tak jsem se najedla, vyvenčila psa a šla jsem zase spát :D Probudila jsem se v půl 1 když mě táta volal na oběd :D Skoro do 2 jsem uklízela.. myla nádobí, vyčesala psa, prala.. a pak jsme šli mamce nakoupit něco do nemocnice a šly za ní, zítra ji pouští. Doma jsem sundala prádlo a pověsila nové. Po hoďce jsem šla s Ájou a vzala to k mamce, kde jsme si 10minut povídaly a zas domů. Teď píšu tohle a za chvilku jdu vyluxovat, vytřít a umít koupelnu :D jsem maximálně k.o, nevím s čeho, ale jsem strašně. Snad dneska neumřu, chci ještě napsat článkyyy...
Zítra budu odpočívat asi do 3hodin, pak pojedu za mamkou. Co vy? Jaký byl váš týden?:)Nákupy | Srpen, září

16. října 2015 v 0:00 | Shock-g |  Ostatní
Moc jsem toho nenakupovala, ale potřebuju smazat pár fotek v noťasu, tak bych chtěla nějaké fotky zachovat, tak teď vše nastrkám vám sem na blog :D


Myslím, že tyhle jsem si koupila už v červenci, ale nevím. Koupila jsem si je přes léto a to je hlavní :D Byly ve slevě v New yourkeru za 139kč,- a jsou naprosto boží, tak proč ne? O:)


O té čelence jsem dělala recenti, ale přišlo mi, že takhle to vypadá líp s těma tužkama. Koupila jsem si v Kiku (V Soběslavi) dvě tužky za 25,kč-


Plavky, které jsou naprosto boží (vršek uvidíte ještě na jednom obrázku na mě). Mám ráda tanga, takže mi moc nevadí a nemusí to být zrovna jen na plavky i na denodenní nošení.


TAG : Liebster award.

14. října 2015 v 0:00 | Klár - 14 let.
Kdybych si neprohlížela všechny články od oblíbených blogerek asi bych se o tomto článku nikdy nedozvěděla, ale chci ji moc za to poděkovat:) hlavně za oslovení "Klár"Smějící se

Pravidla:
1. Poděkuj blogerovi, který Tě nominoval.
2. Napiš o sobě 11 faktů.
3. Odpověz na 11 otázek, které jsi dostal/a od toho, kdo Tě nominoval.
4. Nominuj dalších 11blogerů, kteří tohle vše budou dále dodržovat.

11 faktů o mě.

1. Miluju jídlo, je moji největší vášní.
2. Zapalování svíček jen tak, to je moje.
3. Mám ráda (doslova miluju) výrazné rtěnky a nosit je jen tak doma.
4. Když nějaká blogerka napíše o nějaké knize a zalíbí se mi, do měsíce ji mám doma.
5. Baví mě blogy o literatuře, vždy mi přišli nejzajimavější.
6. Miluju kafe, kakao a čaj s lesními plody.
7. Vždy jsem si myslela, že střední je strašně hustá, že mi tam daj zabrat, že to budou suprčupr léta a tak, a realita hold je jiná.
8. Skoro nikdy se neřídim ostatníma lidma, jdu si za tím, kam chci a ne kam chtěji oni, abych tam já byla.
9. Používám občas velká písmena na místech, kde nemají Být.
10. Nevadí mi zubaři.
11. Miluju cestování, strašně moc.

..never Again!


Odpovědi :

1. Chodíš rád/a do bazénu, na koupalište atd.?
Vadí mi veřejné bazény a koupaliště (třeba Podolí etc.). Člověk neví jestli se tam někdo neposral nebo nepochcal..
Ale pokud se tam počítá Tropical Islands, aqapalace etc., tak jo, tam vím, že se to vážně pravidelně čístý a že tam jsou většinou normální lidi.

2. Čaj nebo káva?
To už je těžší otázka. Miluju oboje - ale když to vezmu tak, co piju častěji, tak rozhodně kávu.
Bez kávy bych asi ve škole umírala :D

3. Za co nejvíce utrácíš?
Teď by asi většina napsala " Za kosmetiku nebo za oblečení ", ale moje odpověď je velmi jednoduchá a hlavně na mě docela jasná. Za Jídlo.

4. Kam jdeš, když si chceš odpočinout?
Máme půl hodiny od bytu něco jako "barák", ale dejme tomu, že je to chata - a tam je největší ticho, klid. Takže tam se relaxuje víc než báječně. Hlavně jsou tam vcelku skvělé procházky u kterých si člověk odpočine báječně - ale největší slabost tam je - čertvý vzduch, což je vlastně stavba celého odpočinku.

5. Oblíbené barvy?
Mám strašně moc oblíbených barev, to by jsme tu byly až do Vánoc minimálně, ale do těch fakt "top barev" asi patří Bílá, Černá, Červená, Světle hnedá a pleťová.

6. Hraješ (nebo jsi hrál/a) The Sims?
Dřív jsem je hrála až až, byla jsem do nich vážně zažraná - bavilo mě mít vlastní svět, kde si mohu stavit co chci já, manipulovat s lidma a tak (teď to neberte, že ráda manipuluju s lidma v reálném životě, ale tak, že dělají co chci, baví mě to JEN ve hře, vážně!Smějící se) Ale teď už nehraju, vůbec. Tahle otázka mě přivedla k tomu, že byhc mohla znovu začít :D

7. Oblíbené kapely?
Horkýže slíže. Poslouchám je už několik let a stále je stejně miluju, jejich písničky jsou víc než úžasné. Alt-j, Articmonkeys, Imagine dragons, Coldplay, Red hot chili Peppers, OneRepublic, The 1975, Nirvana, Paramore.. a mohla bych i dále vyjmenovávat, ale to už by jsme tu byly do velikonoc.

8. Píšeš články na téma týdne?
Jak kdy, ale většinou ne. Píšu raději na to, co mě napadne - jak kdy se umím rozepsat na dané téma.

9. Máš ke své škole spíš pozitivní nebo negativní vztah?
Neříkám, že školu nenávidím /tedy jo, ale jen když vstávám\, ale neříkám, že ji zbožňuju. Občas nějaké předměty, učitelky nebo lidi mě dokážou docela nasrat, ale dokážu ji i milovat a užívat si ji. Kdyby byla škola třeba od 10-11 do 3-4 neříkám, že bych ji nemilovala ještě víc.

10. Vysněné povolání?
Když jsem byla malá - hrozně jsem chtěla být zvěrolékařkou. Bohuže v pozdějším věku se mi krev hodně zhnusila a na zvěrolékařce bych ji viděla až až. Jako dalším povoláním co jsem si hodně přála bylo být fotografkou - což se mi možná další rok splní.
Co bych ještě chtěla zkusit je programátorka nebo grafička. Zatím mě nic moc nenapadá..

11. Kam to chceš dotáhnout s blogem?
Nemám nějaký cíl, spíš to, že bych nechtěla za pár let skončit - ale i tak se bojím, že za pár let to nikoho bavit nebude, ale kdybych měla mít nějaký ten "cíl", tak by to byl ten, že bych ráda začala i youtubem, aby můj blog byl "plnější a zábavnější" a zlepšit se v kvalitě článků.

Moje otázky :
1. Jsi pro přírodní krásu nebo make-up?
2. Co máš ráda na každém ročním období?
3. Jsi perfekcionalista?
4. Jaká knížka se ti ze všech kterých jsi přečetla - nejvíce líbila? (Název a napsat něco málo o ni)
5. Jaké je tvé životní motto?
6. Máš raději knížky na netu nebo obyčejná knížka?
7. Kdyby jsi měla milión korun - co by jsi s ním udělala? Rozepiš se prosím.
8. Jsi se sebou aspoň na 90% spokojená? Pokud ne - proč? (+ výzkum i pro mě)
9. Jaký je pro tebe pravý, podzimní outfit? Sepiš (nebo klidně sestav na polyvore) jak by přesně měl vypadat.
10. Jaký máš názor na sociální sítě?
11. Viděla jsi nějaký film, který dokázal, že jsi se nad sebou zamyslela?

Nominuji :

Mělo by jich být více, ale nějak jsem nevěděla už koho a hlavně jestli mě tyto třeba někam nepošlou:D

Úchylky světa, #1

12. října 2015 v 18:40 | Shock-g
Nevím jak mě tohle napadlo, ale prostě nějak jo. Chtěla bych psát jednou do měsíce až dvou o úchylkách ve světe. Vyjádřete se do komentářů, děkujuO:)

Miluju svoje auto!
Chápu, že někdo má rád svoje auto, bojí se škrábanců, nabourání etc., ale tento chlap miluje až nechutně svoje auto. Spí v něm, líbá ho, objímá.. no, kdo by takový vztah nechtěl?

23 úžasně bizarních lidí, kteří mají vážně divné úchylky

Kočičí chlupy, mňamy!
Tohle mi příjde asi o dost divnější než předchozí úchylka. Tato žena jí kočíčí chlupy.. proč ne. K snídani pár bílých chloupků, ke svačince šedivé, k obědu černé, ke svačince zrzavé a k večeři.. třeba míchané?

23 úžasně bizarních lidí, kteří mají vážně divné úchylky

Žena miluje svojí moč.
Mě osobně se třeba moč hnusí, od kohokoli. A kdybych ji měla pít místo vody - tak buď se raději podřežu nebo umřu na dehydrataci.

23 úžasně bizarních lidí, kteří mají vážně divné úchylky

Dobře, Justine Biebře"
Dobře. Někdo miluje Justina až moc, má celý pokoj jeho plakátů, fotek, vystavených vstupenek na jeho koncerty, voňavky apod.. ale že by někdo podstoupil plastickou operaci, aby vypadal jako on, to nemyslíte vážně..

23 úžasně bizarních lidí, kteří mají vážně divné úchylky

LÁSKO MÉHO ŽIVOTA!
Každý jednou musí najít svou pravou lásku, jo. Jenže většinou to bývá do člověka ať je to žena či muž, ale zamilovat se do svého polštářku..

23 úžasně bizarních lidí, kteří mají vážně divné úchylky

Snad se vám tahle nová "série" článků bude líbit O:) Znáte ještě nějaké lidi co mají opravdu zvláštní úchylku?