Květen 2015

Nějaký to shrnutí týdne #6

30. května 2015 v 0:00 | Klár - 14 let. |  Deníček
Upřímně si některé dny skoro ani nevybavuju, takže to bude trošku rozkouskované. Jsem asi docela mimo:d

Pondělí si vůbec, ale vůbec nevybavuju soráč. Vlastně vím, že byl jen hrozně chill day. Neučili jsme se skoro vůbec. Úterý bylo fajn. Odpadla nám odpoledka, tak jsem mohla jít dřív s Mattym ven. Ve škole to bylo supr, furt jsme si povídali o švp, koukali na videa nebo jsme měli volné hodiny. Příroďák a zemák jsme měli úplně volnej, pokecali jsme s učitelkou o švp, byly na mobilu, písničky na plné pecky a bylo to supr. A taky jsme s mamkou hledali novej mobil htc one x+ oběhla obchod na andělu, na karláku, na poříčí a na vltavský a VŠUDE HO VYPRODALI DEN PŘEDTÍM? Myslela jsem, že mě trefí. Jelikož to mám doma složitější, museli jsme najít přesnej typ mobilu co jsem měla (ten s prasklym displejem). Odpoledne jsme s mamkou ho našli na jednom webu a poslední kus! Tak jsme ho museli hned mít:d a večer jsem si ještě jela pro selfie tyč. Už jsem taky in:--)

Středa byla super. Až na poslední dvě hoďky, ty teda utíkali tak pomalu, že jsem myslela, že se půjdu picnout. Odpoledne byl u nás Matty a oba dva jsme usínali :d totálně k.o. Kolem 4 jsme si jeli na Háje pro ten mobil, a musím říct.. že tenhle je nějak lepší. A ne není to tou lepší obrazovkou dopíči konečně neprasklou<3 ale je tam lepší foťák, appky... td. Uvidíte ve videu o mobajlu. Doprovodili Mattyho k busu a šli jsme se mrknout do kiku s mamkou, tam jsme udělali "menší" nákup a byly spokojený:d
Čtvrtek byl supr, šli jsme nakupovat a konečně už se dnes půjdu obarvit! :3 půjdu na světlejší barvu a tentokrát jsme zkusili od Sayossu barvu, tak uvidíme. Nemá někdo s ní nějaké zkušenosti? Mám už megaodrosty a docela mě to deptá:d
Pátek - nešla jsem do školy. Chtěla jsem se trošku prospat a odpočinout. Jeden den jednou za čas neuškodí ne?

Jeli jsme do glóbusu kde mamka vykoupila snad polovinu obchodu a šli jsme do auta, přičemž jsem viděla fakt suprlibec random kryt na mobil, a musela jsem ho mít. A hlavně, nechtěla jsem aby znovu křupl. Do dvou se pak válela a šla s Mattym k nám, procházka, nakupování a tak..
A znovu večer na 2h usla a furt jsem pak byla unavená, nevím co semnou furt je.
A dnes v sobotu budu uklízet a vyhazovat všechny možný nepotřebný krámy. Takže rušnej den..

Poslední dobou jsem furt nějak unavená.. po švp bych furt nějak tak spala. Furt jsem unavená, zníčená, stahaná.. už nějak nemůžu.

Co vy a váš týden? :)


ŠVP || Random fotky/mix.

29. května 2015 v 0:23 | Klár - 14 let. |  Fotografie
Tentokrát to budou random fotky, ale jelikož mám nový mobil, tak je sem nemohu hodit a přesunu to jinak a teď vám dám mix fotek ze všeho..ŠVP || Programy.

27. května 2015 v 23:27 | Klár - 14 let.
Další z kolekce článků ze švp. Tentokrát o programech co pro nás připravili..
Předem jestli tam budou nějaké chyby, omlouvám se. Jsme vyřízená a píšu to pozdě večer, děkuju.


Jako první a nejhlavnější program byla EVROPA. Cíl švp byl - cestovat. Byly skupiny a každá skupina dostala nějaký stát. Třeba Ameriku, Austrálii, Asii, Afriku a Evropu. Každá skupina si měla připravit otázky ze zeměpisu, dějepisu, občanské výchovy, přrodopisu, výtvarné výchovy a hudebky. Od nejlehčí do nehtěžší - takže za 100 byly nejlehčí a za 500 ty nejtěžší. Měli jsme vybrat z našeho státu otázky, které dáme za body od 100 do 500.
Pak lidi třeba řekli " příroďák za 400 " a to byla už těžší otázka. Museli to psát všechny skupiny - a když to měli dobře přičetli se jim body +400 a když to měli špatně tak -400.

Jako další jsme tam měli - když byla třeba Afrika, tak se pak dělali mumie z toaleťáku a pak módní přehlídka. Zkoušeli jsme si hyeroglify, uchošťourem namočit do barvy a pak s toho tečkováním udělat obrázek.. td. Takže vždy ten den byl tématický tou zemí.

Pak jsme si zkoušeli udělat vlastní cestovatelskou firmu. Ale! Byla podmínka. Musela to být 30 denní cesta - takže jsme vypsali státy/města kam pojedeme, co jim tam můžeme nabídnout, jaké hotely, sporty.. atd.atd.
A pak jsme to všichni prezentovali a to mě docela dost bavilo. Mohli jsme zapojit fantazii.

A jakopředposlední jsme hráli různé hry. Třeba učitelka nám rozvěsila na stromy názvy + vysvětlivky těch názvů, a jeden byl zapisovač a ostatní běželi pro ty názvy a vysvětlivky.
Když jsme vše vypsali, tak jsme museli seřadit všechny ty slova k vysvětlivkám. Byly tam často cizí slova, tak to nebyla moc sranda :D ale skončili jsme z 5 na 4.místě.. jde ne? Aspoň že ne poslední.


A jako poslední byly různé skupinky (které si každý sám vytvořil po 4) a někteří psali deník z toho dne co se událo a někteří dělali večerní program. Zkoušeli jsme balónek držet na čelo ( s člověkem) a museli jsme tancovat, skákat.. td aby nám to spadlo. Byly 4vítězové! :D :)
Pak jsme měli umělé vajíčko na lžící a musela celá skupina přejít nakonec místnosti a zpátky bez toho aby to spadlo, když spadlo museli jít znovu. Byly jsme 2. :/ :D :)
Dále jsme měli židličkovanou. Kdo to nezná, tak to je, že tam dáte (v našem případě) 29 židliček, a každé kolo se odebrala jedna židle, a tak každý musel co nejrychleji si sednou a na jednoho vždy nevyzbylo místo. Musím říct.. hodně hodně jsem se do té hry zapojila :D


ŠVP || Výlety.

26. května 2015 v 0:10 | Klár - 14 let.
První článek z kolekce #švp.Úterý Helfštýn.
Byly jsme tam hned druhý den po příjezdu. Myslím, že za to moc nestálo - znám i mnohem lepší hrady. Ale výhled byl nádhernej, to se musí uznat. Nejvíce se to líbilo přítelovi Matějovi. Učí se na kováře a tam měli spousty vykovaných věcí, tak má aspoň isnpiraci. (Ano, vše jsem mu vyfotila:d)
Šli jsme tam 24km (ale jedna skupinka ve které jsem byla i já ušli 28km, jj musím se pochlubit) a jelikož nejsem na to moc zvyklá nebylo to nejlehčí. Tam to šlo, ale nazpátek? Jsme všichni byly jak pod vlivem nějakých omamujících látek. Zpívali jsme, běželi jsme, povídali.. (fakt nechápu jak jsem to mohla dát)


Více fotek v celém článku!

Zpátky ze švp!

23. května 2015 v 23:52 | Klár - 14 let.
Tohle nebude nějak extra dlouhej článek, takže nic dlouhého nečekejte :D je to trošku informační a trošku deníčkovej random článek.


Jako první - další týden budou tyto články:
- Co jsme každý den dělali?
- Výlety
- Jídla
- Programy
- Random fotky
- Video
- + a -

Takže ano. Správně jste pochopili, že se to bude týkat švp. Tak se těšte, bude to moc random. (ano, používám to teď až moc často)

Švp se mi líbila i nelíbila.. programy se mi moc nelíbili jak učitelka vymyslela, ale jinak se to dalo. Jsem hodně, hodně utahaná a už se těším do své milované postýlky kde si lehnu s mobilem, prohlídnu po týdnu celej IG, youtube ( i teď hoďku už poslouchám:d ), ask a popíšu s lidma na wa, viber, snapchat a messengeru a spinkat dokolika chci!
Jo a vlastně oběhnout blogy, hehe.

Co vy a váš týden?:)


Fotografie | Botanická zahrada.

21. května 2015 v 0:44 | Klár - 14 let. |  Fotografie
S Matthewem jsme byly v botanické zahradě a bylo tam tolik krásných květin, že jsem to musela vyfotit. Tak snad se vám budou fotky líbit :)


Focení s Adél.

19. května 2015 v 0:00 | Klár - 14 let. |  Fotografie
Ano, mám tu pro vás další fotky..jojo. Jak jsem vám psala ve shrnutí týdne, že jsem byla s kámoškou fotit, tak mě nafotila a tady jsou fotky. Tak snad se vám budou líbit. :)Shrnutí týdne #5

17. května 2015 v 20:04 | Klár - 14 let.
Naposledy - ještě někdo vyplníte dotazník? Kdyžtak ZDE.

Pondělí.
To byl den, tyjo. 3hodiny jsme měli supl učitelku, která by naší třídu nejraději vyvraždila. Přísná, uřvaná, ulhaná.. kráva. Nemám ji ráda, a když jsem se dozvěděla 3h suplu, tak mě málem piclo.
Poslední hodinu jsme měli svět práce a to jsme šli na zahradu a prezentovali v 60vteřinách něco o své firmě. (Aby jste trošku věděli o co jde. Byly jsme zařezeny do 5skupin /myslím?\ a každá skupina dostala firmu. Třeba my hodinového manžela - a museli jsme si udělat logo, leták a slogan. A v dalších hodinách budeme přidávat další věci.. ) Hodně mě to baví. Myslím, že je to něoc nového a každá učitelka by to s námi neudělala.
Odpoledne jsem byla s Matthewem, pak jela pro bráchu na trénink a od nějakých 8h do 2 rána jsem makala na prezentaci na Zemák abych dostala na vízo za 1)

Úterý.
Jsem ráno zaspala od 50minut, ale tak dobrý, dobrý. Ve škole si zvykli. Byl to supr den.. takovej chill docela. Měli jsme velkou přestávku a rychle jsem bežela do počítačovek si do přepsat do power pointu, pač ho ve starým noťasu nemám a nový dostanu až další měsíc.
Noo, stejně učitelka mi tu prezentaci přesunula na čtvrtek, tak aspoň se na ni můžu líp připravit.
Odpoledne nám odpadla odpoledka, takže volný odpoledne. I když moc volný nebylo.. zametala jsem, vytírala jsem, uklízela můj a bráchův stůl, svoji kosmetiku kterou mám snad všude.. no krása.
Zítra jdeme na kytičkovej den - samozřejmě prodávat kytičky, tak se těším. Pokuď vyprodáme do 10 tak můžeme jít domů! Yeaaa! Určitě vám sem napíšu svoje aww pocitky s toho a fotku:--)

Středa.
Jsme měli kytičkovej den, takže od 8 jsme prodávali kytičky. Nejdříve jsme byly před školou a odtamtud jsme nějak jeli na letnou ani nevím jak. Od letné jsme jeli k nám kde jsme si hodili věci a šup na Ípák. Tak to bylo luxusní a 5plat jsme prodali během 2h? Tak, že pojedeme dát vědět učitelce, že to máme a půjdem domů.. (půl 12) a nakonec jsme si vzali 2plata na víc a jeli zpátky na Ípák) Tam jsme to měli vyprodaný za třičtvrtě hoďky, tak jsme jeli zpátky k učitelce a že už půjdem domů.. no vzali jsme si další 2 plata :D ( v každém bylo 25kytiček, takže 50 dohromady ) ty jsme měli za půl hoďky a učitelka si myslela že jsme blázni. No.. a já kretén zas překecala Týnku, ať si vezmem další 2. Vydejchala to a přišli kluci, že jim zbylo jedno.. ano vzali jsme si ho. Ptáte se jestli prodali? Jo, prodali. Takže 13 plat dohromady :3 Nejvíc v celé škole :3
A teď jdu běhat abych si trošku zpevnila nohy a zlepšila kondičku!


Čtvrtek.
Byl pohodovej den docela. Poslední hodinu jsem sice musela prezentovat projekt abych měla za jedna na vízo, ale docela to šlo. Občas jsem se musela stopnout a nadechnout chci se už sakra naučit mluvit před třídou - více lidma. a občas jsem se zakoktala ale zvládla!
Odpoledne jsem byla s Matthewem v parku, pak na procházce k večeru se psem a večer koukali u nás na hokej. To jsme jim to ale nandali co? :3 Ale bojím se soboty.. s Kanadou to bude brutus.

Pátek.
Podobnej den jako ve čtvrtek. Vše bylo oddychový a supr.. hodně jsme dneska pokecali se třídou, a poslední hodinu dělali sezení s třídní a jednou učitelkou se kterou máme věčně nějaké problémy.. ale přišli jsem o Nj! Heh. (nikdo to sezení nebral vážně protože ta učitelka furt kecá a nesnaží se. A slibuje to co nikdy nesplní) K večeru jsme šli s Matthewem a bráchou si zakopat a projít se psem. Byl to takovej oddychovej večer.. ale teď jsem upřímně úplně k.o a těším se až si půjdu hajnout :3 je teprve 23:08.. pff.

Sobota.
Až do večera to byl vcelku nudný den. Vstala jsem kolem půl 11, chillovala v postýlce do nějakých 12ti hodin a v 1 byl oběd. Po obědě jsem si udělala úklid v oblečení a rovnou si zabalila. Což byla hodina nervů, a ještě budu dobalovat v neděli. Odpoledne jsem se prospala a pak šla čučet na hokej.. s Kanadou jsme to slušně projeli.
Večer jsem jela za Matthewem a pak zas jeli k nám :D Tam jsme dělali palačinky.. tím způsobem, že jsme tam dali málo mouky, takže palačinky šli do koše. Pak jsme zkusili vajíčka a ty se povedli. Aspoň něco.
Odešel kolem půl 12 a kolem půl 2 jsem šla spát.

Dnes/neděle.
Jsem měla budík na půl 9 kvůli Matthewovi ale probudila jsem se už v 8, tak jsem se do 9 valela a po 9 šla na metro pro Matyho. Šli jsme k nám, tam si odložil věci a šli jsme i s mamkou do lidlu. Nakoupili něco na švp, a domů.
S Matym jsme umyli nádoví a pak do 12 se váleli.. takže chill :D odpoledne jsem s kamarádem šla k vodě, pokecali jsme, prošli jsme se a jela jsem domů. Tady jsem dobalila a už konečně zítra jeduuuu.


Zítra odjíždím na švp, tak čekejte videa, fotky, deníček...

Jaký byl váš týden?:)

BTW. Chcete abych udělala video o tom, co si beru na švp? (kosmetika, kufr)


HTC ONE X+ | recenze.

15. května 2015 v 1:33 | Klár - 14 let.
Jestli si pamatujete tak jsem dělala recenzi na HTC ONE X - a teď půl roku mám nový - HTC ONE X+. (recenze na htc one x ZDE) Slibovala jsem, že udělám recenzi tak jdu na to!


Docela lituju toho, že jsem nepočkala ještě 3měsíce protože teď stojí jen 6,7k a dřív jsme za něj dali hrozný peníze. Ale je to skvělej mobil, a jsem ráda že jem si ho pořídila.

Jako první bych chtěla říct, že má skvělou paměť. 64GB mi příjde opravdu hodně ( lepší než jsem měla dív na tom htc one x, měla jsem jen 24 nějak tak ). Stahuju tam fakt hodně aplikací, tak se divím, že ten mobil ještě drží. Velký + pro mě a pro ty, kteří hodně stahují aplikace, mají milióny fotek, písniček..

Jako další + aspoň pro mě je, že má 8Mpx. Hodně fotím a hrozně ráda, a jsem ráda, že můžu na něm fotit milióny fotek a s dobou kvalitou. Stejnou kvalitu mají i videa, které jsou i s HD kvalitou. A přední kamera má 1,6Mpx.

Baterie sice moc nevydrží - plně nabitá třeba jen 2hodiny, což mě se moc nehodí protože furt na něm něco dělám a věčně musím být připíchlá na nabíječce.

Zvuk je hodně, hodně dobrej. Když si dávám nahlas videa bez sluchátek, tak mi to řve na celej byt (kterej je sice menší, ale zas úplně ne tolik). Když jdu ven s kamarádama, tak si pouštíme hudbu a všichni jen na mém, pač to přeřve i jezdící auta, bourání.. td.

Displej není zrovna nejtvrdší, pač mám celou obrazovku křuplou a křupe mi dál. ( proto si budu kupovat novej mobil, ale stejnej. Good joke co? Ne, není to joke. )

Ty podrobnější informace jako hmotnost, rám.. td.. si najděte na netu nebo mrkněte SEM.

Mobil od heureky dostal 84%, ale dala bych i víc. Je fakt skvělej až na baterku a sklo.

94%.

Polyvore #2

13. května 2015 v 15:08 | Klár - 14 let.
Tááák. Máme tu další kolekci vytvořenou Polyvorem - jarní kolekce, tak snad se vám bude líbit a jdeme na to! A nezapomeňte mi znovu napsat do komentářů jaký se vám nejvíce líbil outfit. + se chci omluvit, že je to divně "poskládané" nějak mi to blblo.

Krásné růžové šaty ke kolenům, k tomu "žabky", které jsou pěkně zvláštněny, srdíčkové sluneční brýle a jako správný blázínek tašku ve tvaru jednorožce! Tenhle outfit se podle mě hodí už na jaro.. jsou strašný vedra!