Září 2014

Citáty..

28. září 2014 v 6:00 | Klár - 13let.


"Za každou krásnou věcí je nějaký druh bolesti."
( Behind every beautiful thing there is some kind of pain.)

Čím větší úsměv, tím ostřejší nůž.
( The bigger the smile, the sharper the knife. )

Život je plný neštěstí, osamělosti a utrpení - a všechno to příliš brzy skončí.
( Life is full of misery, loneliness and suffering - and it's all over much too soon. )

Můžete si stěžovat, že růže mají trny,
nebo se můžete radovat, že trny mají růže.
( You can complain because roses have thorns,
or you can rejoice because thorns have roses. )

The greatest thing in this world is not so much
where we are, but in what direction we are moving.
(Nejdůležitější věcí na tomto světě není ani tak
kde jsme, ale kterým směrem se pohybujeme.)


Písnička týdne .

27. září 2014 v 10:54 | Klár - 13let.

How can we fall sleep at night,

When something's clearly wrong?


Tuhle písničku jsem si za poslední dobu strašně oblíbila, nebo-li za poslední týden.. je úžasná.

Fotila mě Adél.

26. září 2014 v 7:38 | Klár - 13let. |  Fotografie

Diary || sem dobrá.

25. září 2014 v 19:23 | Klár - 13let. |  Deníček
Čauky <3
Dnes přicházím s malým deníčkem. Ve škole se mi docela dost dobře daří ( doufám že jsem to nezakřikla :D ) a jsem na sebe pyšná. Třeba z němčiny mám skoro samí a to jsem myslela že mi vůbec nepůjde :D Třeba ji budu ovládat lépe jak angličtinu, co já vím:D.

Zítra je konečně pátek. Ve škole mi 6h příjde jak den, a nudí mě to tam. Můžu ject na chalupu a nebo zůstat v Praze, ještě uvidím ale asi Chata vyhrává :D pěkně bych si tam chillovala a užívala si čertvej a čistej vzduch, vykrmili mě by si tam, a pak jen v pondělí ráno autem do školy z chaty. Asi budu volit chatu, uvidím.

Nic moc se dnes nestalo, jen byl u náš opravář kvůli myčce ( jak já ji miluju, ale obě dvě jsme zdemolovali,slušný ) aby ji opravil a ve škole nic moc nového.

Co vy?:)


Od školky až po školu..

24. září 2014 v 20:58 | Klár - 13let.
Upřímně jsem se chtěla vypsat už dávno, nevím proč až teď ale tak. Dost mě to trápí ve škole, a nevím co dělat.. Ve školce to nějak začlo. Neměli mě moc rádi děti ani nevím do teď proč, vlastně niky nebyl důvod. Ale jelikož jsem s nima šla ( bohužel ) do 1. třídy a teď jsem s nima už v osmičce, tak nemám co dělat. Do teď to trvá i když dřív to bylo o dost horší. Většina se semnou nebavila, věčně mi rozhazovala učení, tašku, penál atd. po třídě a schovávali, mlátili,kopali,pomlouvali.. atd.. Dnes se s pár lidma bavím, ale denní nadávky - urážky jsou na denním pořádku. Nejvíce mě třeba mrzí když jdu a oni "fuuj, nebav se s ní". To se mi stalo dnes.. bolí to, a hrozně bych si přála aby to skončilo. Chtěla jsem přestoupit, ale na posledni 2 roky? Mm, možná přestoupím..možná ne, co já vím. Ale tohle mě tak.. bolí, štve,mrzí..
Někteří řekli že kdybych se chovala normálně že bych byla i fajn, já se změnila, já dělala vše abych byla normální ale i tak jim to nestačí.. a furt jsem kráva, nadávají mi vlastně za NIC. Už 9 let.. a už mi docházejí síly, hodněkrát jsem to řešila s psycholožkou, ale ta mi extra moc neporadila. Jsme v tom sama, nic nemůžu dělat, nikdo mě nikdy nebude mít rád. NECHÁPU JAK MIMO ŠKOLU KAMARÁDI SE SEMNOU BAVÍ, A VŠE OK.. nevím co jim na mě vadí, a mrzí mě to, a nikdy se neprobouzím s pocitem ' těším se na spolužáky '.. kéž by jednou.

Jak se učím jazyky já?

23. září 2014 v 22:00 | Klár - 13let. |  Tipy&Rady a recenze.
Čauky!
Hodně mě inspiroval článek od jedné blogérky typy jak se naučit angličtinu - jiné jazyky. Já už delší dobu se nějakýma způsobama jazyky učím a chtěla jsem vám napsat jak. Je dost typů jak můžete se naučit, lehce a snadno jazyky.:)

1. Čtu, koukám.

Hodně lidí si řekne, jo stáhnu si anglickej film s titulkama a budu se jen koukat na titulky občas / když nebudu vědět - což ve vašem případě je asi dost často nebo-li furt. Nejlépe je si stáhnout film a koukat na něj a časem si zvyknete a začnete rozumět , tak to dělám já.
Táta mi přinesl z práce anglické knížky - detektivky a já čtu. Když nevím co slovo znamená tak si to najdu na netu, a pak už vím. Hodně se tím naučíte slovíčka.

2. Mluvím.

Mám příbuzné v Jordánsku a semnou nemluví - nepíšou jinak než anglicky. Denodenně si s nima píšu a vždy se něco přiučím - našla jsem si několikrát kamarády z jiných zemí , i z Německa a hodilo se mi to do němčiny kterou teď docela ovládám.
I tak je nejlepší si najít ve vašem okolí, nebo na skajpu volat a komunikovat mě i mé kamarádce to dost pomohlo s angličtinou.

3. Cestovat.

Hodně lidí asi nemá na to aby každej měsíc si někam do zahraničí vyjeli - ale když jsem jela do Jordánska, nebo Německa hodně jsem se naučila když jsem komunikovala s lidma. Nejlepší je třeba někam ject na měsíc a hned vám ten jazyk jde lépe, to že tam jste a hlavně když jste tam sami , nemáte tam překladače TAK VÁS TO DONUTÍ MLUVIT.


Linky || Linky na oči.

22. září 2014 v 18:53 | Klár - 13let. |  Tipy&Rady a recenze.
Dnešní článek bude o nových úžasných linkách od Lemaxu. Přesněji Eye liner - Lemax colour. Moje linky které jsem si koupila o prázdninách byly propadák a to totální ( článek ZDE ). Proto jsem řekla mamce ať mi nějaké levné a obyčejné, a když už mamka šla do drogérie a koupila mi je tam jen za !!!!! 29KČ !!!!! . Za tu cenu, wow. Jsou úžasné , lepší jsem snad nikdy neměla.


Víkend na chaloupce.

21. září 2014 v 15:03 | Klár - 13let. |  Deníček
Čauky mňaukyy.
Jak už jste asi poznali s nadpisu byla jsem celej víkend na chalupě. Jelikož tam bydlí teď naši kamarádi tak tam budeme jezdit. Mám dost fotek a všechny sem vám je strčím,muhahaa.O:)

V pátek jsme jeli autobusem na jíloviště a odtamtud pěšky asi cca. 2-3 km do lesa a lesem jsme to prošly až na chalupu. Mezitím jsme i něco nasbírali ( houby ) ale jen málo, moc v tom lese nerostou ( smůla,Klárko ). Přišla jsem lehla a usla ( jak jinak :D ) spala jsem od nějakých půl 5 do 19:15. Jsem si šla dát slaninku ( my love , just my ) koukali na telku a šla na chvíli na facebook ale jen na chvilku není tam moc signál proto celý víikend jsem tam moc nebyla a šla hajat. Mamka, a mamčina kámoška s jejím přítelem a bratrem měli domluvený že v 6 ráno vstanou a půjdou na houby. Mysleli si že nevstanu tak brzo - ale já vstala :D v 7:15 jsem vstala a oni ještě byly dole tak jsem jela s nima. Jeli jsme, několikrát jsme zabloudily ale nakonec jsme po 8 statečně dojeli do lesa. Našli jsme 2 plné košíky hub, a po 11 jsme jeli. Zastavili jsme se ještě v Lidlu, pak přijeli a očišťovali a rozdělovali - do obalovačky a omáčky. ( přísahám ! ) Že ta obalovačka byla výborná i když jsme jedli po 4 :D

První pětka,jojo

18. září 2014 v 17:02 | Klár - 13let. |  Deníček
Čuskyy.
Znáte ten pocit když po 2 týdnech dostanete první 5? Já už jo, ale beru to pozitivně! :D z angličtiny z minulého času ( ukázka že jsem se neučila:):) ). Jinak mám zatím samé dobré známky - z matiky 2, 2/3,2,2 - čj - 3 - seminář z matiky - 3,1. Zatím celkem dobré známky a jsem za ně ráda, netěším se až se to rozjede... a naskáčou mi kule.


Dnes jsem s mamkou a bráchou šly nakupovat boty. Bráchovi a mě, vybrala jsem si jedny úžasnýýý :3 úplně jsem se do nich zamilovala. Sice se mi líbili nejdříve jiné ale byly poměrně dost drahý a to se mi nechtělo do nich dávat když hned budou zníčený. Šly jsme do A3 sportu a koupily tyto od Reeboku za 840kč,-. Za tu cenu vypadají božsky ale jsou mi o číslo větší.

A jak jste se měli vy?:)


TROŠKU VĚTŠÍ RECENZE || kosmetika.

17. září 2014 v 0:00 | *Shock-g |  Tipy&Rady a recenze.
Čauky,mňauky.
Dnes vám vítám u článku kde je taková " trošku " větší recenze - přesně řečeno na 3 kosmetické produkty. Na 1 propadák a na 2 úžasné. Čti dále a uvidíš..